Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kriminalisté obvinili organizátory prostituce

Policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech obvinili tři osoby cizí státní příslušnosti (dva muže a jednu ženu) z obchodování s lidmi a organizování prostituce na jihu Čech. 

Dvě obviněné osoby (muž a žena) měly v letech 2017 a 2018 pod příslibem práce v České republice vylákat z Rumunska dvě dívky, kterým odebraly doklady totožnosti a následně je měly pod pohrůžkou smrtí, jiné fyzické újmy a fyzickým násilím nutit k prostituci v jihočeském nočním klubu. Obě dívky podle našich závěrů musely obviněným odevzdávat veškerý takto získaný výdělek. Dívkám navíc měly bránit opustit klub a vycestovat zpět do Rumunska.

Dále od konce roku 2016 mělo ze strany obviněných dojít k najmutí nejméně 50 dívek (především z Rumunska) k vykonávání prostituce. Dívkám bylo zajištěno ubytování v nočním klubu tak, aby v  klubu byl neustále dostatečný počet žen. Ty následně musely obviněným odevzdávat polovinu takto získaného výdělku. Navíc byly nuceny, aby ze své části výdělku přispívaly na náklady spojené s provozem podniku.

Tímto způsobem měly obviněné osoby získat finanční prospěch ve výši nejméně 1 milion Kč. Jediným zdrojem jejich finančních příjmů bylo podle našich závěrů kořistění z organizované prostituce.

Trestní stíhání jedné osoby je vedeno pro trestné činy „obchodování s lidmi“ a „kuplířství“, druhá osoba je stíhána pro trestný čin „obchodování s lidmi“ a třetí obviněný je stíhán pro trestný čin „kuplířství“.

Dvě obviněné osoby vzal soud do vazby. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným z trestného činu „obchodování s lidmi“ trest odnětí svobody od 5 do 12 let a osobě stíhané pro trestný čin „kuplířství“ hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

Věc dozoruje Krajské státní zastupitelství v Českých Budějovicích.

Na uvedeném případu spolupracovali kriminalisté NCOZ s rumunskými bezpečnostními složkami.

plk. Mgr. Jaroslav Ibehej

NCOZ SKPV

2.září 2021

vytisknout  e-mailem