Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Kriminalisté objasnili smrt muže v Denisových sadech

KRAJ, BRNO: Hned tři útočníci byli obviněni z vraždy.  

Jihomoravským kriminalistům se ve velmi krátké době podařilo objasnit případ brutální vraždy šedesátiletého bezdomovce, který byl už bez známek života nalezen minulou neděli nad ránem v Denisových sadech. Soudní pitva prokázala, že zranění, kterým muž podlehl, si nemohl způsobit sám - utrpěl závažná poranění vnitřních orgánů i hlavy a mnohačetné zlomeniny. Kriminalisté okamžitě začali pátrat po útočnících a už za dva dny zadrželi dva podezřelé. Po provedených úkonech oba muže ve věku 20 a 16 let obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy, za který jim v tomto případě (zločin spáchali ze zavrženíhodné pohnutky) hrozí až výjimečný trest, resp. 10 let výkonu trestu odnětí svobody pro mladistvého pachatele. Třetího útočníka ve věku 20 let zadrželi kriminalisté v pátek a obvinili jej ze stejného zločinu spáchaného formou spolupachatelství. Všichni tři mladí muži jsou stíháni vazebně. Zarážející je nejen nízký věk útočníků, ale i motiv skutku – mladí muži chtěli cíleně vyprovokovat konflikt a pobít se pro zábavu.  
 
Rádi bychom poděkovali veřejnosti za poznatky, které přispěly k objasnění tohoto případu. Zároveň vyzýváme občany, kteří znají dívky na poskytnutých fotografiích, aby informace k jejich totožnosti oznámili na linku 158. Mohou mít důležité informace k případu.
 
V letošním roce už kriminalisté na jižní Moravě šetří 22 případů vražd (včetně pokusů a přípravy), což je nejvíc v rámci celé republiky. Posledním případem je vražda mladíka na brněnském sídlišti Lesná, ke které došlo v pátek.
 
 
mjr. Petra Vedrová, 21.10.2013
 
Zvukový záznam: Petrov_2110.mp3

vytisknout  e-mailem