Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté objasnili sérii krádeží

HAVLÍČKOBRODSKO: Muž byl obviněn ze čtyř trestných činů 

Muže, který má na svědomí více jak desítku krádeží, dopadli kriminalisté minulý týden na území města Havlíčkův Brod. Od poloviny letošního února svým jednáním způsobil škodu téměř osmdesát tisíc korun. Několikanásobně trestaného recidivistu kriminalisté zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání. Přitěžující okolností mu je to, že některých krádeží se dopustil v době, kdy je na území republiky vyhlášen nouzový stav a za spáchanou trestnou činnost mu tak hrozí přísnější trest.

K jednomu z prvních případů, které jsou třicetiletému muži ze Žďárska kladeny za vinu, došlo v polovině letošního února v jednom z havlíčkobrodských kulturních zařízení. Pachatel využil příležitosti a odcizil z odložené kabelky peněženku s finanční hotovostí. Nestřežených okamžiků pak využil ještě několikrát, a to jak v prodejnách, kulturních či sportovních zařízeních, kde se zaměřil na odložené batohy, tašky a kabelky. Trestné činnosti se dopouštěl nejen na Havlíčkobrodsku, ale také na Pelhřimovsku. Zde ze sportovního zařízení odcizil dámskou peněženku s doklady a finanční hotovostí, a dále vnikl do objektu podniku, kde odcizil finanční hotovost. V některých případech muž využil řádně nezajištěných domů, kam vnikl a odcizil mimo jiné peněženky, notebook, mobilní telefon nebo hodinky. Muž je dále obviněný z toho, že v podniku v Havlíčkově Brodě rozbil pěstí výherní automat, čímž majiteli způsobil škodu kolem třiceti tisíc korun. V rámci prověřování jednotlivých případů policisté zjistili, že je zde spojitost, kterou je osoba stejného pachatele. Kriminalisté muže zadrželi a zahájili jeho trestní stíhání.

Třicetiletý muž byl obviněn ze zločinu krádeže a přečinů neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, porušování domovní svobody a poškození cizí věci“, uvedla npor. Mgr. Hana Adámková, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán v souvislosti s různorodou trestnou činností. Naposledy mu byl v únoru roku 2017 uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, ze kterého se na svobodu vrátil v říjnu loňského roku.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za uvedenou trestnou činnost muži hrozí až osmiletý trest odnětí svobody“, dodala npor. Mgr. Adámková.

por. Mgr. Stanislava Miláčková, komisař

6. května 2020

vytisknout  e-mailem