Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Kriminalisté objasnili novoroční loupež ve Zlíně

ZLÍNSKO: Mladý zloděj nekradl poprvé. 

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality opět využili svých znalostí a zkušeností, a přestože neměli na počátku téměř žádné indicie vedoucí k dopadení pachatele loupeže, podařilo se jim  v krátké době obvinit z trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku teprve osmnáctiletého mladíka ze Zlína. Při výslechu navíc vyšlo najevo, že novoroční krádež nebyla jediná, kterou má mladík na svědomí.

V říjnu loňského roku okradl šestapadesátiletou ženu na zastávce Městské hromadné dopravy ve Zlíně na Jižních Svazích. Vytrhl jí z ruky kabelku a dal se na úprk. Žena upadla a zranila se. Škoda, kterou jí krádeží způsobil, činila něco přes pět set korun.

První den letošního roku okradl na stejném sídlišti opilého muže, který si právě vybral peníze z bankomatu. Kriminalisté původně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu loupež, prověřováním celého případu však vyšlo najevo, že se jednalo o krádež bez použití násilí. Mladík vytrhl opilému muži z ruky peněženku a společně se svým o rok mladším kamarádem z místa utekli. Z peněženky vzal peníze a platební kartu, a peněženku zahodil. Platební kartu stihl zloděj ještě třikrát použít na uhrazení nákupu potravin a cigaret. Celkově způsobil muži škodu za téměř pět tisíc korun.

I přes svůj velmi nízký věk byl mladý muž již v listopadu loňského roku pravomocně odsouzen za úmyslný trestný čin. Soudce mu tehdy uložil trest obecně prospěšných prací. Zjevně to k jeho nápravě nestačilo.

9. února 2018, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem