Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli pachatele krádeže traktoru

ŽĎÁRSKO: Podařilo se vypátrat i odcizený traktor 

Úspěchem skončilo prověřování případu krádeže traktoru, ke kterému došlo v červnu na Žďársku. Kriminalistům se podařilo dopadnout dva podezřelé muže a vypátrali také odcizený traktor v hodnotě téměř půl milionu korun, který se tak mohl vrátit zpět okradené společnosti. Oba podezřelí muži byli obviněni ze spáchání trestného činu a hrozí jim až pětiletý pobyt za mřížemi.

Případ pro policisty začal, když přijali na začátku července oznámení o krádeži traktoru z prostoru louky v katastru obce Vojnův Městec. Na místo ihned vyjeli policisté žďárského obvodního oddělení, kteří provedli v lokalitě šetření. Místo činu ohledali, zadokumentovali, zajistili stopy a vyhlásili po odcizeném traktoru pátrání. Prověřování případu převzali žďárští kriminalisté, kteří prováděli operativní šetření, shromažďovali a vyhodnocovali získané informace i poznatky. Precizní prověřování kriminalisty nakonec dovedlo až ke dvěma podezřelým mužům, jeden je z Jihlavska, druhý z Pelhřimovska. Kriminalistům se podařilo zajistit i odcizený traktor, který byl ukrytý v objektu v obci na Pelhřimovsku. Traktor si následně převzal zpět zástupce poškozené společnosti.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou podezřelých mužů. „Muži ve věku pětatřicet a jednapadesát let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ řekl npor. Mgr. Radek Uhlíř, vedoucí oddělení obecné kriminality. Starší z obviněných mužů byl již v minulosti opakovaně soudně trestán.

Muži jsou obviněni z toho, že v druhé polovině června odcizili z volně přístupné louky odstavený traktor.  Ve večerních hodinách přijeli na místo osobním vozidlem s připojeným odtahovým přívěsem, na který s traktorem najeli. Odcizený traktor poté přepravili do obce na Pelhřimovsku, kde jej ukryli ve stodole. Mladší z obviněných z něho odstranil identifikační prvky, vybrousil výrobní číslo a vyměnil zámky dveří kabiny, traktor měl v úmyslu využívat pro vlastní účely.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ dodal vedoucí žďárských kriminalistů.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

3. září 2021  

vytisknout  e-mailem