Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kriminalisté dopadli drogového dealera

LOUNSKO - Vyšetřován je vazebně. 

Díky operativní činnosti lounští kriminalisté ve spolupráci s mosteckými kolegy získali poznatky o možné distribuci drog osobou z Lounska. Tyto informace rozpracovali, a když jich měli dostatek, rozhodli se pro realizaci případu. V rámci ní zadrželi podezřelého muže a provedli domovní prohlídku. Přitom zajistili pervitin a předměty využívané při distribuci drog (digitální váhu, plastové sáčky s lištou, tzv. gripy).

Policejní komisař pak na základě všech důkazů zajištěných kriminalisty v průběhu několika týdnů zahájil trestní stíhání dotyčného pro spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dopustit se ho měl tím, že měl zejména v místě svého bydliště na Lounsku prodávat nebo poskytovat zdarma, případně za určité protislužby, různým osobám z řad uživatelů drog pervitin a marihuanu.

Na základě podnětu policejního komisaře soud rozhodl, že obviněný bude stíhán vazebně a poslal muže za mříže. Tam by mohl v případě uznání viny soudem strávit v krajním případě až deset let. Muž byl totiž již dříve za stejný trestný čin odsouzen a ve vězení si odpykal několikaletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 18. února 2022

vytisknout  e-mailem