Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Kriminalisté dopadli distributora drog

JIHLAVSKO: Muž byl vzat do vazby 

Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který distribuoval pervitin a marihuanu a dále se dopustil krádeže. Pětadvacetiletého muže z Pelhřimovska kriminalisté zadrželi. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání, muž byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů, na podaný návrh byl vzat do vazby.
 
Muže, který se na Jihlavsku dopouštěl drogové trestné činnosti, kriminalisté vypátrali na základě velmi dobré operativní činnosti. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu zadrželi a umístili ho do policejní cely. Drogy muž prodával na různých místech, zejména na území města Jihlavy a v Polné. Distribuoval pervitin a marihuanu dalším osobám ve stovkách případů. Drogy poskytoval odběratelům za peníze nebo výměnou za cennější věci. Dále kriminalisté na základě prověřování zjistili, že se muž dopustil ještě krádeže. V polovině června vnikl v noci na pozemek u domu v obci Nové Dvory a z havarovaného vozidla Hyundai, které zde stálo, odcizil kompletní kola, autorádio, reproduktory a řídící jednotku v celkové hodnotě přibližně sedmnáct tisíc korun.
 
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání pětadvacetiletého muže. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropnímu látkami a s jedy,“ řekl por. Mgr. Jiří Vojtíšek, komisař oddělení obecné kriminality. Následně policejní komisař trestní stíhání rozšířil ještě o obvinění ze spáchání přečinu krádeže. „V minulosti byl muž již soudně trestán za majetkovou trestnou činnost, vloni v květnu byl odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou až do konce letošního listopadu,“ dodal komisař Jiří Vojtíšek, s tím, že další trestné činnosti se tak muž dopouštěl ve zkušební době podmíněného odsouzení. Dále se jedná o muže, který je vyšetřován pro další drogovou trestnou činnost. Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a policisté následně muže eskortovali do věznice.
Případ kriminalisté dále vyšetřují.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
3. prosince 2014

vytisknout  e-mailem