Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krátký pobyt v ČR

HRADECKO - Než si stihl na svatbu vydělat, musel odjet. 

Strážníci městské policie v sobotu 21.7. večer ve Smiřicích v ulici Hradecká zastavili kličkující osobní vozidlo značky Škoda Octavia. Jelikož z řidiče byl cítit alkohol, podrobili ho dechové zkoušce. Výsledek ukázal hodnotu přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Opilého řidiče předali smiřickým kolegům z obvodního oddělení, kteří zjistili, že se jedná o cizince z jednoho státu bývalého Sovětského Svazu, že nevlastní žádný řidičský průkaz a že si bez vědomí majitele, půjčil jeho vůz. 
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívaní cizí věci, za což hrozí až dva roky vězení.
Šestadvacetiletý cizinec do protokolu uvedl, že se ten den se svou přítelkyní zasnoubil, oslavovali to a pak z nenadálého nápadu vzal auto a projížděli se spolu po Smiřicích. Do České republiky prý přijel před pár dny za prací a chtěl si vydělat peníze na svatbu. Místo peněz si však odváží od soudce udělené dvouleté správní vyhoštění a dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel. Dnešního dne odpoledne by měl být z naší republiky již pryč, protože v pondělí mu dal soudce na vycestování 48 hodin.

por. Iva Kormošová
25.7.2018, 13.00

vytisknout  e-mailem