Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Ústecka

ÚSTÍ NAD LABEM - Okradený senior, vloupání do garáže a vloupání do vozidla a karavanu 

Okradl seniora
Ústeckým policistům se podařilo objasnit případ okradeného seniora. Minulý týden ve čtvrtek na Mírovém náměstí před obchodem s potravinami navázal neznámý muž rozhovor s 89letým seniorem. Během rozhovoru tento muž ze zadní kapsy kalhot vytáhl seniorovi peněženku s finanční hotovostí a všemi doklady. Z této peněženky si následně nechal hotovost a odložil jí na lavičku u obchodního centra. Nálezce tuto peněženku odevzdal nejbližší hlídce policistů. Policistům se krátce na to podařilo vypátrat i pachatele, kdy se jedná o 54letého muže, pro policisty velice známou tvář. V minulosti několikrát pro majetkovou trestnou činnost odsouzen. Senior sice přišel o 1500 korun, ale když mu policisté přijeli peněženku vrátit, tak byl velice rád, že má všechny doklady zpátky a nemusí si je vyběhávat po úřadech. Pachateli za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až do výše 2 let.

Vloupání do garáže
Ústečtí policisté evidují případ vloupání do garáže na Střekově. Dosud neznámý pachatel po přestřihání visacích zámků vnikl do garáže, ze které následně odcizil vozíku typu Páv k motorce Java 250 v hodnotě kolem 70 tisíc korun, dále svářečku, topeniště pro udírnu a kanystry s naftou. Majiteli byla způsobena celková škoda kolem 79 tisíc korun.

Vloupání do vozidla a karavanu
Neštěmičtí policisté pátrají po pachateli, který se v průběhu noci z 2.-3.9. v ulici Veslařská vloupal do osobního vozidla VW Passat. Ze zavazadlového prostoru vozidla odcizil elektrickou pilu, okružní pilu, pokosovou pilu a úhlovou brusku. Následně se vloupal do nedalekého karavanu, ze kterého odcizil balení tužkových baterií. Celková způsobená škoda se pohybuje kolem 17 tisíc korun.

Ústí nad Labem 6. září 2021
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem