Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Litoměřicka

LITOMĚŘICE - Pachatel obviněn ze zapálení vozidla a vloupání do sklepů 

Pachatel obviněn ze zapálení vozidla a vloupání do sklepů
Litoměřickým kriminalistům se podařil objasnit případ vloupání do sklepních prostor a zapálení vozidla v ulici Karla IV. Vše má na svědomí 28letý muž z Litoměřic, který v prvním případě v září loňského roku úmyslně založil požár u předního kola vozidla Škoda Octavie. Toto vozidlo následně celé shořelo. Dále se tento pachatel v sobotu 16.1. vloupal do sklepních prostor v ulici Palachova, kde byl ovšem k jeho překvapení následně zadržen policejní hlídkou. V současné době mu policejní komisař sdělil obvinění z trestného činu Krádeže, Porušování domovní svobody a Poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil škodu kolem 56 tisíc korun. Obviněný byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen.
Vzhledem k tomu, že se uvedeného jednání dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 8 let.

Vloupání do dvou rekreačních chat
Litoměřičtí policisté pátrají po pachateli, který se v průběhu noci vloupal do dvou rekreačních chat v obci Píšťany. Pachatel z jedné celoročně obývané chaty odcizil krumpáč a osm čokolád a druhou při vloupání pouze poškodil. Škoda, kterou pachatel způsobil se pohybuje kolem 7 tisíc korun.

Litoměřice 20. ledna 2021
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem