Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Děčínska

DĚČÍNSKO - Auto není trezor; Nerespektuje zákaz řízení; Nález odcizeného vozidla. 

Auto není trezor

     Ze zločinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je podezřelý neznámý pachatel, který se v Rumburku vloupal do zaparkovaného auta. Rozbil okno, kterým vytáhl kabelku, ve které měla oznamovatelka doklady, peníze, mobil a platební kartu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a po zloději, kterému hrozí až osmiletý trest odnětí svobody, pátrají.

     Stejný trest hrozí i neznámému zloději, který vykradl auto v Děčíně. Na parkovišti se vloupal do vozidla, ze kterého si odnesl autorádio, celková škoda byla vyčíslena na více jak pět tisíc korun

Nerespektuje zákaz řízení

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání je podezřelý 36letý muž, kterého v Mikulášovicích zastavila hlídka z OOP Velký Šenov. Při lustraci policisté zjistili, že si sedl za volant, i když má rumburským městským úřadem uložen dvouletý zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Pokud případ skončí u soudu, hrozí muži až dva roky za mřížemi.

Nález odcizeného vozidla

     Policisté prověřují nález Volkswagenu, který stál odemčený a bez registračních značek na ulici v Rumburku. Při lustraci hlídka zjistila, že je vozidlo vedeno jako kradené ve Spolkové republice Německo, vozidlo bylo zajištěno a nyní ve věci probíhá další šetření.

2. března 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem