Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Děčínska

DĚČÍN - Řidič řídil i přes zákaz; Vloupání do bytu; Zloděj využil nepozornosti muže a odcizil mu batoh 

Řidič řídil i přes zákaz
Děčínští policisté v Dolních Habarticích při dopravní kontrole zastavili 37letého řidiče vozidla Ford Tranzit. Policisté při lustraci tohoto řidiče v dostupných evidencích zjistili, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do října letošního roku. Tím, že usedl za volant vozidla, tak se dopustil trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 2 let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vloupání do bytu
Varnsdorfští policisté šetří případ vloupání do přízemního bytu. Pachatel v průběhu odpoledne do bytu v ulici Lidická vnikl a následně z něho odcizil televizi. Majiteli tak způsobil škodu kolem 17 tisíc korun.

Zloděj využil nepozornosti muže a odcizil mu batoh
Děčínští policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření 32letému muži pro trestný čin Krádeže a Neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Podezřelý v ranních hodinách na nástupišti vlakového nádraží využil nepozornosti jedno z cestujících, který zrovna telefonoval a z lavičky mu odcizil batoh se všemi věcmi. Poškozený tak přišel o doklady, platební karty, finanční hotovost a další osobní věci v hodnotě kolem 3 500 korun. Vzhledem k tomu, že podezřelý byl v minulosti pro majetkovou trestnou činnost již odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody až do výše 3 let.

Děčín 28. ledna 2022
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem