Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Děčínska

DĚČÍNSKO - Ze zahrady ukradl nářadí; Ke krádeži nedošlo... 

Ze zahrady ukradl nářadí

     Z přečinu porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který v Jílovém vnikl na oplocenou zahradu u rodinného domu. Z pergoly si odnesl elektrické ruční nářadí, celková škoda byla vyčíslena na více jak pět tisíc korun. Po odcizených věcech i pachateli, kterému v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody, nyní policisté pátrají.

Ke krádeži nedošlo

     V pondělí se na děčínské kolegy obrátila žena s oznámením, že jí neznámý pachatel odcizil z předního sedadla neuzamčeného vozidla kabelku s mobilním telefonem, platební kartou a finanční hotovostí, škodu vyčíslila na šest a půl tisíc korun.

     O několik hodin později se na služebnu dostavila znovu, aby svou výpověď upravila. Kabelku totiž zapomněla na návštěvě u kamarádky, která jí tašku i se všemi věcmi dovezla. Policisté, kteří případ začali prověřovat jako přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku věc odložili, neboť nedošlo ke spáchání žádného protiprávního jednání.

Zmizela kola i nářadí

     Až osmiletý trest odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který se v Rumburku vloupal do zahradního domku. Odcizil tři jízdní kola, koloběžku a ruční nářadí, oznamovatel vyčíslil škodu na téměř 65 tisíc korun. Ve stejné ulici pachatel vypáčil dveře zaparkované dodávky, ze které ukradl ruční nářadí a vloupal si i do garáže a provozovny, odkud si odnesl elektrické nářadí za více jak tři tisíce korun, zloděj je podezřelý z trestných činů porušování domovní svobody a krádeže.

19. listopadu 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem