Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Děčínska

DĚČÍNSKO - Vloupání do čerpací stanice; Neplatila výživné na dceru... 

Vloupání do čerpací stanice
     
Varnsdorfští policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který se v pondělí  večerních hodinách vloupal do benzínové čerpací stanice ve Varnsdorfu. Zde odcizil finanční hotovost a cigarety. Svým jednáním způsobil škodu bezmála za 17 tisíc korun. V případě jeho vypátrání a dopadení mu u soudu hrozí až dva roky za mřížemi.

Neplatila výživné na dceru
     
Rumburští kriminalisté sdělili obvinění z přečinu zanedbání povinné výživy 41leté ženě z Rumburku, která více jak dva roky řádně neplatila výživné na svou dceru. Přestože si byla vědoma své vyživovací povinnosti, výživné stanovené soudem ve výši 5 tisíc korun měsíčně na dceru řádně v plné výši neplatila. Dluh na výživném se za tuto dobu vyšplhal na částku nejméně 78 tisíc korun. Za uvedený trestný čin obviněné ženě v případě uznání viny u soudu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Příkaz k zatčení
     
Děčínští a Šluknovští policisté minulou středu ve Šluknově zatkli 32letého muže, na kterého byl Krajským soudem v Ústí nad Labem vydán příkaz k zatčení. Muž se totiž nedostavoval a vyhýbal se  jednání u krajského soudu jako obviněný pro páchání rozsáhlé majetkové trestné činnosti.  Policisté dostali informaci, že muž se před policisty schovává v bytě své přítelkyně. Po vstupu do bytu policisté byt začali prohledávat a pátrat po tomto muži, po chvíli jej našli schovaného ve skříni v jednom z pokojů bytu.  Byl tedy policisty zatčen a následně umístěn do policejní cely. Následující den na muže soudce krajského soudu uvalil vazbu a ten byl poté eskortován do vazební věznice.

Děčín 6. dubna  2022
prap. Bc. Eliška Kubíčková
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem