Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Děčínska

DĚČÍNSKO - Vloupání do ordinace; Vykradená chata... 

Vloupání do ordinace

    Počítače, monitory a externí disky, to je lup, který si odnesl neznámý zloděj ze zdravotnického zařízení na Šluknovsku. Předběžná škoda byla vyčíslena na osmdesát tisíc korun, policisté případ prověřují jako zločin krádeže a po odcizených věcech i zloději, kterému hrozí až osm let za mřížemi, intenzivně pátrají.

Vykradená chata

     Rekreační chatu v České Kamenici navštívil o víkendu nezvaný host. Zatím neznámý pachatel poškodil vstupní dveře a okna a vloupal se do chaty, ze které odcizil řetězovou pilu na baterie. Celková škoda přesáhla částku 31 tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádeže a přečin poškození cizí věci.

Krádeže ve Varnsdorfu

     Z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý neznámý pachatel, který ve Varnsdorfu vnikl na oplocený pozemek. Prohledal vozidlo, které bylo v objektu zaparkované a ukradl z něho auto kameru, z kůlny si pak odnesl nářadí a z přilehlého neobydleného objektu odcizil jízdní kolo. Celková škoda byla vyčíslena na více jak čtyřicet tisíc korun, zloději hrozí v případě dopadení až osmileté vězení.

     Ve stejném městě došlo o víkendu i k další krádeži, neznámý zloděj vnikl na pozemek u rodinného domu, kde se vloupal do garáže a přístavku, majitel přišel o nářadí, sadu pneumatik a sněžnou frézu. Škoda byla vyčíslena na více jak 66 tisíc korun, policisté případ prověřují jako trestné činy krádeže a porušování domovní svobody.

7. prosince 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem