Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Krást jezdil s dětským kočárkem

VSETÍNSKO: Muže stíháme vazebně. 

Vsetínští kriminalisté zadrželi a obvinili čtyřiadvacetiletého cizince, který se dopustil během měsíce října několika krádeží především v obchodech ve Valašském Meziříčí. Jelikož se jedná o nenapravitelného zloděje, který je za krádeže nyní v podmínce, a navíc už má v rejstříku trestů tři záznamy, podala vyšetřovatelka podnět na návrh na vzetí do vazby mladého muže.

Mladý muž, který bydlí se svojí přítelkyní ve Valašském Meziříčí, kradl třikrát v drogerii, dvakrát v hračkářství a jednou okradl úřednici. Krást vyjížděl většinou s malou dcerkou své přítelkyně, kterou vezl v kočárku, do něhož odcizené věci uložil a pak projel přes pokladnu bez zaplacení.

Policisté jednotlivé skutky nejprve evidovali vzhledem ke způsobené škodě jako přestupky proti majetku. Poté, co se podařilo s pomocí kamerových záznamů z prodejen a popisu od prodavaček zjistit, že se jedná o stejného muže, případ si převzali kriminalisté, kteří muže ztotožnili a obvinili z trestného činu krádeže a neoprávněného opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku. Druhého zmíněného trestného činu se obviněný dopustil v Novém Jičíně, kde na městském úřadě při vyřizování svých záležitostí využil chvilkové nepřítomnosti pracovnice v kanceláři, a z peněženky jí odcizil platební kartu, kterou potom třikrát zaplatil v obchodě.

Kriminalisté zjistili, že muž má v rejstříku trestů České republiky už tři záznamy, kdy ho soudy potrestaly za trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, neoprávněné užívání cizí věci a letos v červnu za krádeže, za které je v současné době v podmínce. Nyní mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Včera odpoledne rozhodl soud o vzetí do vazby obviněného muže a kolegové ho eskortovali a předali o půl šesté večer do vazební věznice v Ostravě.

8. listopadu 2019, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem