Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Dvě promile za volantem

HRADECKO - Řidič nejprve přiznal jedno pivo. 

V úterý 9.10. krátce před půlnocí si policejní hlídka v Hradci Králové na ulici Brněnská všimla kličkujícího osobního vozidla značky Škoda Felicia. Auto zastavila a po řidiči žádala předložení všech dokladů potřebných k řízení vozidla. Muž cizí státní příslušnosti v pořádku doklady předložil. Pak se podrobil dechové zkoušce, která ukázala 2 promile. Muž pozitivní hodnotu zdůvodnil vypitím jednoho piva. Policisté mu zakázali další jízdu, zadrželi řidičský průkaz a převezli jako zadrženého na služebnu, kde mu sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až roční vězení.
Jednatřicetiletý muž až při podání vysvětlení přiznal, že během večera vypil půl litru domácího vína, že do České republiky přijel na 14 denní návštěvu a nikdy tady ani doma neměl žádné opletačky se zákonem. Jízdu zdůvodnil potřebou odvézt kamaráda z Pardubic do Trutnova, odkud mu měl odjíždět autobus. Kličkování po silnici zdůvodnil tak, že měl problém s navigací a že v žádném případě se necítil opilý.
Dnešního dne byl postaven před soud, který ho dosoudil k dvouletému zákazu řízení všech mototových vozidel a na dva roky ho vyhostil z naší republiky.

por. Iva Kormošová
11.10.2018, 15.20

vytisknout  e-mailem