Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Krajský ředitel slavnostně otevřel nové obvodní oddělení policie

KRÁLOVÉHRADECKO - Policisté mají novou služebnu ve Smiřicích. 

Slavnostní  otevření za přítomnosti brig. gen. Mgr. Martina Červíčka se uskutečnilo v pondělí, dne 2. června 2014, v obci Smiřice, na ul. Palackého č.p. 17. Spolu s ředitelem Krajského ředitleství policie Královéhradeckého kraje se na toto setkání za přítomnosti médií dostavili: náměstek pro vnější službu KŘP Khk plk. Ing. Jan Pavelka, ekonomický ředitel KŘP Khk Ing. Josef Neruda, vedoucí Územního odboru Hradec Králové plk. Mgr. Petr Krása, vedoucí Obvodního oddělení Smiřice npor. Bc. Petr Telecký, starosta obce p. Luboš Tuzar a další pozvaní zástupci obcí z mikroregionu.

Pan ředitel v úvodu pohovořil o významu a přínosu této nově otevřené služebny nejen pro policisty, ale zejména pro občany a současně poděkoval za "významný osobní přínos při znovuzřízení Obvodního oddělení Policie České republiky" p. starostovi Luboši Tuzarovi, kterému udělil medaili. Poděkování si vyslechl také p. starosta obce Holohlav Miloš Malínský, v jehož obci sídlili policisté v předchozím období.

Muži zákona se tak nyní vrátili do svého původního působiště, kde je někteří pamětníci mohou pamatovat již ze sedmdesátých let minulého století. Smiřičtí občané se tak opět mohou těšit na bližší kontakt s policisty, kteří se do centra svého teritoria přestěhovali z nedalekých Holohlav.  Muži zákona  budou mít obvodní oddělení ve středu regionu, kde je dle policejních statistik nejvyšší nápad zejména majetkové  trestné činnosti. Díky novému působišti se těší také na užší spolupráci se zdejšími městskými strážníky Městského úřadu ve Smiřicích a na možnost dosahovat vyšší objasněnosti trestné činnosti  využitím kamerového systému města. Ten bude  v blízkém budoucnu čítat až devatenáct kamer ve vysokém rozlišení. V neposlední řadě je důvodem přestěhování i zlepšení pracovních podmínek pro policisty, na kterém se kromě samotné policie významně podílela i obec Smiřice právě v čele s panem starostou.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Dne 3. června 2014


 
 

vytisknout  e-mailem