Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Pod svícnem tma nebyla

KRAJ – Cizinecká policie si společně s inspektorátem práce posvítila na cizince pracující na stavbě přímo před budovou našeho krajského ředitelství. 

Téměř dvě desítky policistů z odboru cizinecké policie z Pardubic, Svitav a Ústí nad Orlicí včera kolem 9. hodiny ráno obestoupily staveniště, někteří vešli do oploceného areálu za stavbyvedoucím a v ten moment se začaly dít zajímavé věci.

Co následovalo? Někteří pracovníci okamžitě zahodili náčiní, dali se na útěk, nebo se schovávali v budovaných podzemních prostorách. Stavbyvedoucí byl doslova v šoku. Lidé, kteří měli smlouvu přímo s jejich společností, pracovali dál, ale na útěku byli osoby vyslané některými subdodavateli, kteří jednoznačně vědí, že zaměstnávat cizince bez pracovního povolení je nelegální.

Co z toho plyne? Prověřování a dokazování je na počátku, ale vše nasvědčuje tomu, že firma zajištující stavbu byla různými subdodavateli uvedena v omyl a na několik hodin se ze staveniště neozýval tak intenzivní hluk, jaký byl doposud standardem. Jak se už na místě ukázalo, všech 15 zajištěných cizinců bylo dle dokladů na území naší republiky pouze na takzvaný bezvízový styk a bylo s nimi zahájeno správní vyhoštění.

Subdodavatelé nyní mohou očekávat úředníky ze státního úřadu inspektorátu práce. Pakliže se prokáže, že někteří z nich zaměstnávají osoby bez pracovního povolení ve větším rozsahu, hrozí jim i zahájení trestního stíhání.

por. Bc. Eva Maturová
tisková mluvčí
7. září 2018

vytisknout  e-mailem