Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

AKTUALIZACE - Chraň se, seniore

KRAJ - Pokračujeme v úspěšném preventivním projektu. 

AKTUALIZACE - Ve čtvrtek 10. října 2019 v Chrudimi proběhla dvě poslední preventivní představení pro seniory. Tak jako všude jinde, kde se divadelní představení odehrála, tak i zde senioři vyslechli mnoho důležitých informací k tomu, jak se nestát obětí.

Ve středu 18. září 2019 začala na Orlickoústecku první dvě představení herců Divadla VeTři doplněná preventivními radami z úst kriminalistů z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Pardubického kraje, kteří hrané scénky z reálného života doplnili o případy, s nimiž se v našem kraji u dříve narozených lidí opakovaně setkávají.

Dopolední představení shlédli a následně diskutovali klienti Domu s pečovatelskou službou v Letohradě a odpoledne obyvatelé obce Kameničná. Jak dopolední, tak odpolední část byla velmi živá. Diváci se ptali jak vyřešit nejrůznější situace. Pokud se budou držet preventivních rad, ochrání nejen své úspory, ale to nejdůležitější své zdraví a život.  

Preventivní akci svou účastí podpořila poslankyně Parlamentu České republiky Ing. Květa Matušovská. 
__________________________________________________

Stejně jako v loňském roce i letos nám Ministerstvo vnitra, Odbor prevence kriminality podpořilo finančně projekt zaměřený na seniory s názvem, Chraň se, seniore.  Informace i fotogalerie z roku 2018 naleznete zde.

Přehnaná důvěřivost, menší informovanost, neopatrnost i strach patří k důvodům, proč se senioři stávají stále častými obětmi trestných činů a patří tak do skupiny zvlášť zranitelných obětí. Pro letošní rok jsme se, společně s herci divadla VeTři z Ústí nad Labem, zaměřili na následující témata: Chování u bankomatu; Nástrahy televize a telefonátů – nákupy, soutěže, seznámení; Domácí násilí a v neposlední řadě i na podvody s legendou „Vnuk“.

Celkem v našem kraji proběhne od 18. září do 10.října 12 divadelních představení (2x Svitavsko, 2x Orlickoústecko, 4x Chrudimsko a 4x Pardubicko), kdy i samotní diváci budou součástí dané scénky. Po odehrání bude vždy následovat debata s policejním preventistou, který všem poradí, jak se nestát obětí trestného činu nebo jak postupovat v případě, kdy se senior obětí bohužel již stane. Samozřejmě že nebude chybět i kazuistika z daného teritoria.

FOTOGALERIE CHRUDIMSKO:

FOTOGALERIE PARDUBICKO:

FOTOGALERIE ORLICKOÚSTECKO:

FOTOGALERIE SVITAVSKO:

9. září 2019
kpt. Mgr. Jiří Tesař
koordinátor prevence

vytisknout  e-mailem