Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Chraň se, seniore

KRAJ - Pokračujeme v úspěšném preventivním projektu. 

Stejně jako v loňském roce i letos nám Ministerstvo vnitra, Odbor prevence kriminality podpořilo finančně projekt zaměřený na seniory s názvem, Chraň se, seniore.  Informace i fotogalerie z roku 2018 naleznete zde.

Přehnaná důvěřivost, menší informovanost, neopatrnost i strach patří k důvodům, proč se senioři stávají stále častými obětmi trestných činů a patří tak do skupiny zvlášť zranitelných obětí. Pro letošní rok jsme se, společně s herci divadla VeTři z Ústí nad Labem, zaměřili na následující témata: Chování u bankomatu; Nástrahy televize a telefonátů – nákupy, soutěže, seznámení; Domácí násilí a v neposlední řadě i na podvody s legendou „Vnuk“.

Celkem v našem kraji proběhne od 18. září do 10.října 12 divadelních představení (2x Svitavsko, 2x Orlickoústecko, 4x Chrudimsko a 4x Pardubicko), kdy i samotní diváci budou součástí dané scénky. Po odehrání bude vždy následovat debata s policejním preventistou, který všem poradí, jak se nestát obětí trestného činu nebo jak postupovat v případě, kdy se senior obětí bohužel již stane. Samozřejmě že nebude chybět i kazuistika z daného teritoria.

FOTOGALERIE CHRUDIMSKO:

FOTOGALERIE PARDUBICKO:

FOTOGALERIE ORLICKOÚSTECKO:

FOTOGALERIE SVITAVSKO:

9. září 2019
kpt. Mgr. Jiří Tesař
koordinátor prevence

vytisknout  e-mailem