Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Bezpečnost chodců a cyklistů

KRAJ - V loňském roce 108 nehod s účastí chodce 

Stejně jako v letech předcházejících se i v letošním roce budeme v rámci preventivních aktivit věnovat chodcům a cyklistům. Jejich bezpečnost nám není lhostejná. V silničním provozu patří mezi nejslabší účastníky a stávají se tak i nejzranitelnějšími. O tom svědčí i loňská statistika, kdy v našem kraji bylo 108 dopravních nehod s účastí chodce (Pardubice 48, Chrudim 21, Svitavy 19 a Ústí nad Orlicí 20). Z tohoto počtu utrpělo zranění 95 chodců (88%), dva bohužel svým zraněním podlehli. Na různých preventivních akcích bude naše Oddělení tisku a prevence spolupracovat nejen s kolegy z dopravní a pořádkové policie, ale také s krajskou koordinátorkou pro BESIP, Mgr. Radkou Osterovou.

„Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti (svítání, soumrak, mlha, déšť, sněžení) platí toto pravidlo dvojnásob.

Jak být více viditelným?

Stačí zvolit vhodnou barvu oblečení (bílá, svítivě žlutá – oranžová – zelená) a mít na sobě prvek z fluorescenčního a nejlépe z reflexního materiálu, který odráží světlo až na vzdálenost 200 metrů.

Fotky PČR - akce v Pardubicích 3. února 2021

kpt. Mgr. Jiří Tesař
koordinátor prevence

vytisknout  e-mailem