Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Zaměřeno na rychlost

Ms kraj - výsledky dopravně bezpečnostní akce 

Minulý týden se v pondělí a v pátek moravskoslezští policisté zapojili do dopravně bezpečnostní akce v rámci mezinárodní spolupráce s ROADPOL. Akce byla zaměřena zejména na dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel jak v obci, tak mimo ni. Policisté se samozřejmě zaměřili také na dodržování všech dalších pravidel v silničním provozu.

Během těchto dvou dnů neuniklo kontrole celkem 1097 vozidel. Policisté zjistili 473 dopravních přestupků, z toho bylo 276 v souvislosti s porušením dovolené rychlosti. Pomyslným rekordmanem byl řidič osobního automobilu, kterému dopravní policisté naměřili na silnici I/57 mezi obcemi Lesní Albrechtice a Kajlovec rychlost 158 km/h v místě, kde je povolená rychlost 90 km/h. U správního orgánu nyní řidiči hrozí nejen pokuta, ale také trest spočívající v zákazu činnosti na šest měsíců až jeden rok.

Dalším nejčastějším prohřeškem řidičů bylo držení telefonu za jízdy, a to v 59 případech. Nevyhovující technický stav odhalili policisté u 20 vozidel, 26 řidičů pak vyjelo na zpoplatněnou komunikaci bez platné dálniční známky a dalších 10 osob nebylo připoutáno bezpečnostním pásem. Ve dvou případech usedli řidiči za volant po požití alkoholu a v jednom případě po užití jiných návykových látek.

Policisté za 441 přestupků uložili blokové pokuty příkazem na místě ve výši přesahující 270 tisíc korun, zbylých 32 přestupkových jednání pak oznámili příslušnému správnímu orgánu.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
15. srpna 2022

vytisknout  e-mailem