Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Vloupali se do domu

Frýdek-Místek - policisté dopadli pachatele vloupání krátce po činu 

Třinečtí kriminalisté v těchto dnech obvinili dvě osoby – třicetiletého muže a dvaatřicetiletou ženu, kteří se měli dopustit přečinu poškození cizí věci, porušování domovní svobody a krádeže ve formě spolupachatelství.

Muž se ženou se měli minulý víkend dostat na pozemek rodinného domu v Třinci a po neúspěšném pokusu překonat hlavní a garážové dveře poškodili skleněnou výplň francouzského okna, čímž se jim podařilo do domu vniknout. Potom si měli v domě připravit za účelem odcizení různé věci, např. starý čínský porcelán nebo sběratelské předměty s hudební tématikou. Byli však vyrušeni příbuznou majitele domu a z místa utekli. Díky přesnému popisu pachatele se však přivolané policejní hlídce podařilo muže v krátkém čase zadržet nedaleko místa činu i s několika odcizenými věcmi. Na základě zjištěných skutečností a operativní činnosti kriminalistů byla následující den zadržena i podezřelá žena. Dalším prověřováním kriminalisté zjistili, že pachatelům nebyl dům zcela neznámý.

Tímto jednáním obviněné osoby způsobily celkovou škodu převyšující 28 tis. korun a za uvedené skutky jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

pprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
12. 11. 2021
 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem