Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události z Ostravy

MŘ Ostrava 

„Podváděli…“

Přečin úvěrový podvod měli spáchat pětadvacetiletý muž z Karviné a čtyřiatřicetiletá žena z Ostravy.
Muž měl v roce 2015 uzavřít prostřednictvím obchodního zástupce společnosti poskytující finanční služby smlouvu na poskytnutí úvěru v hodnotě dvacet tisíc korun. Při sepsání smlouvy v úmyslu získat neoprávněný majetkový prospěch měl předložit falešnou pracovní smlouvu, kterou měl prokázat svůj pravidelný měsíční příjem. Smlouvu si opatřil po vzájemné součinnosti s obviněnou ženou. Poté co peníze převzal, uhradil na splátkách pouze částku přesahující pět tisíc korun a následně se stal pro finanční společnost nekontaktní.
Ostravský policejní komisař oba pachatelé dne 17. července 2017 obvinil z přečinu úvěrový podvod. Za jejich jednání hrozí jim trest odnětí svobody až na dvě léta.

„48“

Škodu čtyřicet osm korun způsobil pachatel poškozené společnosti. Dvaadvacetiletý muž z Ostravy měl 17. července 2017 na prodejní ploše zkonzumovat jednu čokoládovou tyčinku a další tři uschovat do kapsy bundy. Následně s takto uschovaným zbožím prošel přes pokladní zónu, aniž by za něj zaplatil. Za pokladnami byl zadržen pracovníkem bezpečnostní služby. Ostravští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro objasnění a prověření všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán přečin krádež.
Jelikož byl muž v posledních třech letech odsouzen za přečin krádež, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři léta.

por. Bc. Richard Palát
komisař I STP Ostrava

vytisknout  e-mailem