Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 9.7.2010

Opava - Objasnění krádeží železného šrotu a další...(7 případů) 

 

Objasnění krádeží kovového odpadu

Dne 9.7.2010 policejní komisař SKPV (služby kriminální policie a vyšetřování) Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání dvou mužů, a to ročníků narození 1956 a 1986 z Opavy, jako obviněné z přečinu „Krádež“ a z přečinu „Porušování domovní svobody“, neboť oba výše jmenovaní muži společně :
1)v dopolední době dne 12.5.2010 neoprávněně vnikli odemčenou brankou na oplocený pozemek u jednoho z rodinných domů na ulici Družstevní v obci Pustá Polom, kdy ze zahrady odcizili dva kusy plechu v hodnotě 100,- Kč a dva kusy ocelových disků k automobilu v hodnotě 800,- Kč, ke škodě ženy ročníku narození 1949 z Pusté Polomi
2)koncem měsíce května letošního roku odcizili z nezajištěného pozemku za jedním z rodinných domů v obci Štáblovice železný materiál, a to 2 kusy profilů I, náhradní kovové díly na rozmetadlo, 8 kusů železných trubek, 2 kusy měděných trubek a různý železný šrot v celkové hodnotě 4.700,- Kč, ke škodě muže ročníku narození 1948 ze Štáblovic
3)v noční době ze 7.7.2010 na 8.7.2010 po stržení drátěného oplocení vnikli na ulici Zámecké v obci Slavkov do areálu soukromé firmy, odkud odcizili volně uložené čtyři kusy měděných vložek do bojlerů, čímž byla muži ročníku narození 1959 ze Slavkova způsobena škoda ve výši 20.000,- Kč.

4)Mladší z obviněných mužů dále sám v dopolední době dne 1.6.2010 odcizil z odstaveného kontejneru společnosti Euro Auta Czech spol. s r.o. na ulici Zámecký okruh v Opavě ocelové okenní rámy, kdy tyto následně odevzdal v opavské sběrně druhotných surovin a za toto obdržel finanční částku ve výši 2.505,- Kč, kterou použil pro svou potřebu.

Tento čtyřiadvacetiletý muž se uvedených jednání majetkového charakteru dopustil i přesto, že byl rozsudkem Okresního soudu v Opavě z ledna 2009 odsouzen mimo jiné pro trestný čin „Krádež“ k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce 10 měsíců, který vykoval. Starší z obviněných mužů se rovněž svým protiprávním jednáním dopustil recidivy, poněvadž byl pravomocným rozsudkem Okresního soudu Opava z prosince 2007 odsouzen pro trestný čin „Krádež“ k trestu odnětí svobody na tři měsíce, který vykonal v květnu roku 2009. Jejich případná další trestná činnost je i nadále v prověřování ze strany opavských kriminalistů.


Případ odcizených věcí z bytu na ulici Opavské v Hradci nad Moravicí zná pachatele

Dne 9.7.2010 policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu „Krádež“ a z přečinu „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ muži ročníku narození 1992 z Karviné, neboť tento dne 7.7.2010 v odpoledních hodinách v bytě jednoho z domů na ulici Opavské v Hradci nad Moravicí odcizil mobilní telefon, 4 kusy prstenů ze žlutého kovu, stříbrný prstýnek s kamínky, 3 ks řetízků ze žlutého kovu s přívěsky, 4 kusy náhrdelníků, přehrávače MP3 a MP4 s dotykovým displejem, platební kartu a cestovní tašku, čímž byla poškozené ženě ročníku narození 1990 z Českého Těšína, okres Karviná způsobena celková škoda ve výši 11.895,- Kč. Případ je nadále v šetření.


Odcizení motorového vozidla na ulici Jahodové v Hlučíně

Dne 8.7.2010 v době mezi 15:15 hod. a 21:40 hod. se neznámý pachatel neoprávněně zmocnil osobního motorového vozidla značky Volkswagen Passat combi tmavě zelené metalízy, polské registrační značky SR86147, které bylo zaparkováno asi 100 m před vjezdem do autokempu areálu SRA na ulici Jahodové v Hlučíně. Současná hodnota uvedeného automobilu podle poškozeného muže ročníku narození 1976 z Rybniku v Polské republice činí 26.500,- PLN. Ve vozidle se dále nacházela navigace značky Smart v hodnotě 300,- PLN a pánské rifle v hodnotě 80,- PLN. V přepočtu kurzu České národní banky tak byla celková škoda vyčíslena na částku ve výši 167.704,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Hlučíně.


Odcizení traktoru s vozíkem z areálu firmy v obci Suché Lazce

V blíže neupřesněné době od 22:00 hod. dne 8.7.2010 do 08:30 hod. dne 9.7.2010 neznámý pachatel spáchal na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce přečin „Neoprávněné užívání cizí věci“ tím, že po předchozím přestřižení dvou zajišťovacích řetězů vnikl do areálu firmy RVR Agro a.s., kde se zmocnil neuzamčeného traktoru značky Iseki TL 2300 modré barvy, bez registrační značky v hodnotě 105.000,- Kč, kdy za uvedený traktor zapojil přívěsný dvounápravový celokovový vozík šedé barvy, typu BSX 2, registrační značky 4T8 3110 v hodnotě 47.481,- Kč. Provedeným šetřením ze strany opavských policistů byl odcizený traktor nalezen bez známek poškození ve vzdálenosti 1 km od objektu firmy na ulici Přerovecké v obci Suché Lazce a byl vrácen majiteli. Odcizený přívěsný vozík nalezen nebyl, čímž tedy poškozené firmě RVR Agro a.s. Suché Lazce byla způsobena škoda ve výši 47.481,- Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Nález munice pocházející z období 2. světové války v obci Raduň

Dne 9.7.2010 ve 14:00 hod. telefonicky oznámil na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 muž ročníku narození 1959 z Raduně, že před chvíli nalezl ve výkopu za rodinným domem na ulici Gudrichové v Raduni nějaký předmět, který připomíná munici pocházející z období 2. světové války. Místo nálezu zajistili policisté z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí do příjezdu policejního pyrotechnika Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, který si převzal a k zneškodnění odvezl dělostřeleckou minu ráže 120 mm, výroby SSSR.


Oznámení o sebepoškození muže v Opavě

Dne 9.7.2010 v 18:50 hod. telefonicky oznámila na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 žena ročníku narození 1981 z Opavy, že má obavu o svého přítele, který jí téhož dne v době kolem 18:00 hod. zaslal ze svého mobilního telefonu SMS zprávu s tím, že si něco udělá a od té doby jí nebere telefon a ona neví, kde se nachází. Na základě tohoto oznámení opavští policisté ihned provedli kontrolu v místě trvalého bydliště muže a v jeho bezprostředním okolí a dále po něm pátrali na různých místech v centru Statutárního města Opavy. Díky vyžádané lokalizace mobilního telefonu podle telefonního čísla a čísla IMEI telefonu byl zjištěn pohyb šestadvacetiletého muže z Opavy na ulici Bílovecké v Opavě-Kylešovicích. Zde s ním následně hovořila policejní hlídka, které uvedl, že je v pořádku, nechce si ublížit na životě a zdraví, svou vyhrůžku nemyslel vážně a nemá v úmyslu si nic udělat. O celé záležitosti byla vyrozuměna oznamovatelka.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 9.7.2010 byla na teritoriu Územního odboru Policie České republiky Opava šetřena jedna dopravní nehoda, kdy se jednalo o havárii cyklisty s jeho lehkým zraněním, kdy tento cyklista byl pod vlivem alkoholu. Ke hmotné škodě na majetku v souvislosti s touto nehodou nedošlo.

Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem