Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 28.6.2010

Opava - Řidička utrpěla při nehodě vážné zranění a další události (12 případů) 

 
Na exekutora šel s mačetou
 
Když dne 8. 6. 2010 přišli na základě rozhodnutí Okresního soudu v Ostravě zaměstnanci exekutora do jednoho z bytů na ulici Budišovské ve Vítkově vykonávat exekuci, netušili, co bude následovat. 33letý muž z Bruntálu jim totiž s mačetou drženou v napřažené zvednuté ruce začal vyhrožovat, kráčel proti nim a chtěl je donutit, aby byt opustili.
Muž byl dne 28. 6. 2010 obviněn ze spáchání zločinu vydírání.
Kolo neochránil ani přístřešek, ani zámek
 
Neznámý pachatel vnikl někdy v době večera či rána ze dne 26. 6. 2010 na den následující na neuzamčený pozemek rodinného domu na ulici Generála Vlachého v obci Mokré Lazce. Když překonal dřevěné 150cm vysoké oplocení, odcizil odtud pánské horské jízdní kolo značky Author v hodnotě 8.000,- Kč. To stálo pod přístřeškem garáže a bylo uzamčeno lankovým zámkem.
Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Kravařích jako přečiny krádeže vloupáním a porušování domovní svobody.
 
 
Na poškrábaném automobilu způsobil škodu 30 tisíc korun
 
Co vedlo neznámého pachatele k tomu, aby v době mezi 26. a 28. 6. 2010 poškodil lak na osobním motorovém vozidle tovární značky Seat, to ví zřejmě jen on sám. Přesně v této době totiž vnikl přes uzavřenou vstupní bránu na oplocený pozemek jednoho rodinného domu na ulici U Parkoviště v obci Šilheřovice. Na zde zaparkovaném osobním automobilu pak nezjištěným předmětem zanechal „nesmazatelnou stopu“ v podobě poškozeného laku na obou předních dveřích, blatnících i nárazníku. Celková škoda byla odhadnuta na částku 30.000,- Kč.
Případem se zabývají hlučínští policisté a šetří jej jako přečiny poškození cizí věci a porušování domovní svobody.
Odcizil sady litých kol přímo z automobilů
 
Do oploceného areálu jedné automobilové společnosti, nacházející se na ulici Ostravské v Opavě – Komárově, se v průběhu víkendu ze dne 26. na 28. 6. 2010 vloupal neznámý pachatel. Dovnitř se mu podařilo dostat po přestřihnutí drátěného pletiva. A pak už jen „pracoval“. Z celkem šesti zde zaparkovaných vozidel tovární značky Toyota postupně demontoval kompletní sady litých kol s pneumatikami a způsobil tak škodu přesahující částku 50.000,- Kč. Neodbornou demontáží kol a následnou manipulací na jiných vozidlech pak ještě způsobil škodu také přesahující částku 50.000,- Kč.
Případ šetří opavští kriminalisté jako přečiny krádeže vloupáním a poškození cizí věci.
Muži byli při krádeži zadrženi
 
Dva muži ve věku 26 a 54 let odcizili dne 28. 6. 2010 z nedostatečně oploceného pozemku bývalého JZD v obci Chvalíkovice 19kusů volně odložených lešenářských trubek v celkové hodnotě 3.000,- Kč. Ty poté naložili na přívěsný vozík zapojený na osobním motorovém vozidle Škoda Favorit, který měli zaparkovaný opodál. Na místě však byli zadrženi hlídkou policistů z obvodního oddělení PČR v Hradci nad Moravicí. Starší z mužů se navíc uvedeného jednání dopustil i přesto, že mu byl Okresním soudem Opava vyměřen v prosinci roku 2007 trest odnětí svobody v délce trvání 3 měsíců pro trestný čin krádeže. Vzhledem k této skutečnosti je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení.
Ukradl šňůrku na krk
Jaké věci jsou lidé schopni ukrást, tak o tom se dne 28. 6. 2010, krátce před osmou hodinou večerní, přesvědčili v supermarketu Kaufland na Hrnčířské ulici v Opavě. Právě v tuto dobu zde chtěl totiž 18letý Opavan odcizit z regálu šňůrku na krk k mobilnímu telefonu v hodnotě 79,90,- Kč. Hned za pokladnou byl ale zadržen pracovníkem bezpečnostní služby supermarketu. Ještě horší je fakt, že mladík byl v posledních třech letech za obdobný skutek odsouzen a potrestán Okresním soudem v Opavě se zkušební dobou do ledna roku 2012. Vzhledem k této skutečnosti je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení ve věci přečinu krádeže.
Neznámý pachatel odcizil část destilační kolony v hodnotě 100tisíc korun
 
Do volně přístupného objektu společnosti Lihovar Dolní Životice vnikl někdy v době od 25. do 28. 6. 2010 neznámý pachatel. Ten ze dvora areálu odcizil volně uložený díl destilační kolony ve tvaru válce o průměru 84cm a výšce 130cm z nerezu v hodnotě 100.000,- Kč a dále pak 10 nerezových trubek a nerezovou vodovodní rouru v celkové hodnotě 10.000,- Kč.
Případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR ve Velkých Heralticích jako přečin krádeže.
Podvodem zneužil částku téměř 10 tisíc korun
 
Dne 28. 6. 2010 zahájili hlučínští policisté úkony trestního řízení ve věci přečinu podvodu, kterého se dopustil neznámý pachatel. Ten totiž v době od 24. do 27. 5. 2010 zneužil mobilní telefonní číslo 28letého muže z Píště a jeho prostřednictvím si na internetovém serveru zřídil účet, aktivoval jednu z placených služeb a díky ní zneužil finanční částku ve výši 9.931,- Kč.
Řidička utrpěla při nehodě vážné zranění
 
Dne 28. 6. 2010 došlo mezi obcemi Hradec nad Moravicí – Kajlovec a Březová – Lesní Albrechtice k havárii osobního motorového vozidla Peugeot. 40letá řidička při projetí pravotočivé zatáčky najela s vozidlem na pravou krajnici, kde dostala smyk a následně vjela do silničního příkopu. Tam se s vozidlem převrátila přes střechu zpět na kola. Při havárii utrpěla těžké zranění, a to zlomeninu předloktí a byla převezena vozidlem rychlé záchranné služby do opavské nemocnice. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna. Na místě provedená dechová zkouška vyzněla negativně.
Řidič byl pod vlivem návykové látky
Policisté obvodního oddělení PČR v Kravařích zastavili při běžné silniční kontrole dne 27. 6. 2010 ve 22:40 hod. 24letého řidiče z Píště, který řídil v obci Bolatice osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Favorit. Na místě provedená dechová zkouška se sice ukázala negativní, ovšem test pomocí přístroje Drugwipe 5, odhalující přítomnost návykových látek, prokázal pozitivní výsledek na látku Cannabis. Řidič se poté dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu (krve) na protialkoholní záchytné stanici v Opavě. Řidičský průkaz mu však policisté odebrat nemohli, neboť mu byl již před dvěma měsíci za obdobné jednání odebrán.
 
Od svíčky zahořela i pergola
 
Dne 28. 6. 2010, krátce po 22hod., vyjížděli spolu s opavskými hasiči i opavští policisté k jednomu z domů na ulici Ve dvoře v obci Suché Lazce. 68letý muž si zde v odpoledních hodinách zapálil ve dřevěné pergole svíčku, na kterou zapomněl. Od ní pak chytil plastový stůl a židle. Vyšetřovatel hasičů, který si věc na místě převzal, určil jako příčinu požáru špatnou manipulaci s otevřeným ohněm. Škoda byla vyčíslena na 5.000,- Kč.
 
 
Dopravní nehodovost
 
Opavští dopravní policisté šetřili v průběhu dne 28. června 2010 tři dopravní nehody, při kterých byla jedna osoba zraněna těžce a jedna lehce. Hmotná škoda na majetku činila 255.000,- Kč.
Zpracovala: Pavla Šabacká
                       

vytisknout  e-mailem