Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Události na Opavsku za den 1.10.2010

Opava - Policejní pes nalezl pohřešovaného muže ve Vítkově-Klokočově a další...(10 případů) 

 

Dopravní nehoda podnapilého cyklisty na cyklotrase z Kravař do Mokrých Lazců

Dne 1.10.2010 v době kolem 17:15 hod. jel muž ročníku narození 1975 z Hlubočce na jízdním kole po cyklistické stezce vedoucí ve směru od Kravař na obec Mokré Lazce, kdy vlivem své podnapilosti nezvládl řízení jízdního kola a na mokrém a blátivém povrchu upadl, přičemž si způsobil poranění hlavy. Na místě dopravní nehody byl nalezen mužem ročníku narození 1956 z Nových Sedlic, který jej následně svým automobilem převezl k lékařskému ošetření do Slezské nemocnice v Opavě. Personálem opavské nemocnice byla celá záležitost nahlášena policistům skupiny dopravních nehod dopravního inspektorátu Policie České republiky Územního odboru v Opavě. Na chirurgické ambulanci provedli policisté odborné měření dechovými zkouškami detekčním digitálním přístrojem Dräger, kdy u cyklisty byly naměřeny hodnoty 2,06 promile a 1,82 promile alkoholu v jeho dechu. Pětatřicetiletý cyklista byl po lékařském ošetření na chirurgii a na očním oddělení opavské nemocnice propuštěn na vlastním žádost do domácího ošetřování. Cizí zavinění na pádu poškozeného cyklisty zjištěno nebylo a případ je nadále v šetření.


Kontrola řidiče motorového vozidla pod vlivem návykových látek v Opavě

Dne 1.10.2010 v době kolem 01:00 hod. policejní hlídka z obvodního oddělení PČR Opava stavěla a kontrolovala na ulici Olomoucké v Opavě řidiče osobního motorového vozidla značky Fiat, a to muže ročníku narození 1987 z Hlavnice. Tento řidič byl vyzván k podrobení se testu testerem Drugwipe 5+, čemuž vyhověl, kdy test vyzněl pozitivně na omamnou či psychotropní látku a výše uvedený muž následně doznal požití látky cannabis. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) však bezdůvodně odmítl. Na místě byl třiadvacetiletému muži zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí. Případ je nadále v šetření.


Vloupání do kanceláře v areálu Slezské nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě

Dne 1.10.2010 v době kolem 10:45 hod. neznámý pachatel spáchal v areálu Slezské nemocnice na ulici Olomoucké v Opavě přečin „Krádež“ tím, že po otevření neuzamčených dveří za pomocí otevíratelné koule na vnější straně dveří vnikl do kanceláře v budově infekčního oddělení, kdy v této kanceláři vypáčil šatní skříň se škodou ve výši 500,- Kč, ze které odcizil dataprojektor značky Sharp černé barvy v hodnotě 47.600,- Kč, ke škodě České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně Praha. Celková škoda tak činí 48.100,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Vloupání do motorového vozidla na ulici Novodvorské v Kravařích

V době od 12:00 hod. do 12:30 hod. dne 1.10.2010 neznámý pachatel spáchal na parkovišti před restaurací Damika na ulici Novodvorské v Kravařích přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že po rozbití skleněné výplně předních dveří vnikl do zde zaparkovaného motorového vozidla tovární značky VW Transportér, ze kterého odcizil dámskou koženou peněženku černé barvy v hodnotě 300,- Kč s finanční hotovostí 600,- Kč, s platební kartou a s různými osobními doklady, kdy na automobilu vznikla škoda ve výši 4.000,- Kč. Poškozené ženě ročníku narození 1954 z Rohova tak byla způsobena celková škoda ve výši 4.900,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Kravařích.


Vloupání do motorového vozidla na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích

Dne 1.10.2010 v době mezi 12:10 hod. a 12:40 hod. neznámý pachatel spáchal na ulici Hlavní v Opavě-Kylešovicích přečin „Krádež“ a přečin „Neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku“ tím, že po rozbití skleněné výplně zadních dveří vnikl do osobního motorového vozidla značky Honda Accord, které bylo zaparkováno před areálem firmy Paldox, ze kterého odcizil černou příruční koženou tašku v hodnotě 3.000,- Kč, ve které se nacházel deštník modré barvy v hodnotě 500,- Kč, kožená černá peněženka s finanční částkou na hotovosti 4.100,- Kč, různé osobní doklady, zbrojní průkaz a 5 kreditních karet, kdy na automobilu vznikla škoda ve výši 1.000,- Kč, čímž byla muži ročníku narození 1967 ze Znojma způsobena celková škoda ve výši 8.600,- Kč. Z vozidla byla dále odcizena světlemodrá plátěná taška v hodnotě 500,- Kč s hnědou koženou peněženkou s finanční hotovostí 1.400,- Kč a s různými osobními doklady, čímž vznikla muži ročníku narození 1971 z Olomouce škoda ve výši 1.900,- Kč. Celková škoda tak činí 10.500,- Kč a případ šetří policisté z obvodního oddělení PČR v Opavě.


Kontrola řidiče motorového vozidla pod vlivem návykové látky v obci Děhylov

Dne 1.10.2010 v době kolem 15:30 hod. policisté z obvodního oddělení PČR v Hlučíně stavěli a kontrolovali na ulici Porubské v obci Děhylov řidiče osobního motorového vozidla značky Peugeot 308, a to muže ročníku narození 1986 z Ostravy. Následnou lustrací v dostupných evidencích bylo zjištěno, že výše jmenovaný muž není držitelem žádného z řidičských oprávnění a kontrolou na zjištění možné přítomnosti omamných a psychotropních látek a jedů v těle testerem Drugwipe 5+ byla u něj zjištěna přítomnost návykové látky - amphetaminu. Čtyřiadvacetiletý muž doznal předchozí požití 1 gramu pervitinu, lékařské ošetření spojené s odběrem biologického materiálu odmítl. Na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a případ je předmětem dalšího šetření.


Pátrací akce po pohřešovaném muži ve Vítkově, části Klokočov

Dne 1.10.2010 v 18:45 hod. telefonicky oznámila na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 zdravotní sestra LDN Vítkov, část Klokočov, že od 17:45 hod. téhož dne pohřešují jejich pacienta, a to muže ročníku narození 1942 z Vřesiny. Dále uvedla, že zdravotní personál se pokoušel nejprve muže najít v budově a v areálu Léčebny dlouhodobě nemocných, což se jim nepodařilo a proto vše oznámili policistům. Jak bylo dále zjištěno, tak osmašedesátiletý muž je po mozkové operaci, je v rekonvalescenci, je silně dezorientovaný a z LDN odešel oblečen pouze v pyžamu, papučích a v lehké mikině. Není schopen se orientovat, nemá u sebe doklady, peníze ani telefon. Na místo byli ihned vysláni policisté z obvodního oddělení PČR ve Vítkově v počtu 6 osob, dále pak 3 policisté opavského dopravního inspektorátu, 2 pracovníci kriminální policie, 3 strážníci Městské policie z Vítkova a 2 strážníci z Městské policie v Budišově nad Budišovkou. Pátrání po pohřešovaném muži bylo směřováno poblíž areálu LDN, v blízkém zemědělském podniku a v rekreačním středisku Hadinka, dále byly provedeny prověrky v obci, na zastávce autobusů TQM a rovněž byla o celé záležitosti vyrozuměna manželka pohřešovaného. Na místo se dostavil i opavský policejní psovod se psem jménem Kar. Pohřešovaný muž byl vypátrán díky služebnímu psovi v době kolem 21:30 hod. téhož dne, a to za budovou LDN, v hustém lesním porostu, kdy spadl do srázu (rokle). Vyproštěn byl hasiči HZS Opava a následně byl lékařsky ošetřen na chirurgickém oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Během pátrací akce byly vyžádány i posily z pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, kdy po vypátrání pohřešovaného muže byly tyto posily odvolány a pátrání se nezúčastnily. Zdravotní stav pohřešovaného muže byl v době jeho vypátrání dobrý, byl mírně podchlazený se zraněním kotníku.


Zajištění silně podnapilého muže na PZS Opava k vystřízlivění

Dne 1.10.2010 v 18:40 hod. telefonicky oznámila na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 žena ročníku narození 1946 z Bělé, že jí v místě společného trvalého bydliště v jednom z rodinných domů v obci Bělá slovně napadá její silně podnapilý syn (muž ročníku narození 1978). Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka z obvodního oddělení PČR v Kravařích, kdy dvaatřicetiletý muž i za přítomnosti policistů pokračoval ve svém jednání, byl agresivní, ohrožoval život a zdraví přítomných osob a proto bylo rozhodnuto o jeho dodání na protialkoholní záchytnou stanici v Opavě k vystřízlivění. Na výzvy policistů, aby svého protiprávního jednání zanechal, nereagoval, při zajišťování kladl aktivní odpor, takže zakročující policisté použili donucovací prostředky, a to hmaty a chvaty sebeobrany a pouta. Orientační dechovou zkouškou detekčním digitálním přístrojem Drager mu byla naměřena hodnota 2,0 promile alkoholu v jeho dechu. Ke zranění zúčastněných osob ani ke škodě na majetku nedošlo a případ je šetřen jako přestupek proti občanskému soužití.


Výbuch kotle na tuhá paliva v rodinném domě na ulici Východní v Kravařích-Koutech

Dne 1.10.2010 v 19:40 hod. operační důstojník opavských policistů vyslal policejní hlídku z obvodního oddělení PČR v Kravařích na ulici Východní v Kravařích, části Kouty, kde již zasahují hasiči HZS Opava a SDH Kravaře při požáru a výbuchu kotle na tuhá paliva ve sklepě jednoho z rodinných domů. Vyšetřovatel hasičů jako příčinu stanovil nedbalost ze strany majitele rodinného domu, a to muže ročníku narození 1944 z Kravař, který při topení v kotli na tuhá paliva neotevřel potřebné ventily, kdy vlivem přetlaku došlo k výbuchu tohoto kotle. K zahoření a požáru nedošlo, hasiči na místě prováděli technickou výpomoc. Vlivem výbuchu kotle a následné tlakové vlny došlo k poškození vnitřních prostor kotelny, k poškození dveří a k poškození před domem zaparkovaného automobilu, na který dopadly trosky dveří. Ke zranění zúčastněných osob nedošlo a hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na celkovou částku ve výši 30.000,- Kč.


Dopravní nehodovost

V průběhu dne 1.10.2010 došlo v okrese Opava celkem k pěti nahlášeným a šetřeným dopravním nehodám, při kterých byla jedna osoba zraněna lehce. V souvislosti s touto nehodovostí byla na majetku způsobena hmotná škoda ve výši 111.000,- Kč.

Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem