Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Událost na Opavsku ze dne 28.12.2010

Opava - Opavský policejní psovod a pes Kar pomáhali bruntálským policistům 

 

Opavský policejní psovod se služebním psem Karem pomohli bruntálským policistům

Dne 23.12.2010 ve 21:30 hod. si operační důstojník Územního odboru Policie České republiky v Bruntále vyžádal spolupráci s opavským policejním psovodem. Chvíli předtím totiž došlo k pokusu vloupání do areálu benzínové čerpací stanice na Bruntálsku, a to v Městě Albrechticích, kdy místní policisté poblíž místa činu zadrželi podezřelého muže. Tento se však při prováděném šetření k pokusu vloupání nedoznal a uváděl, že byl zadržen neoprávněně, že s případem majetkové trestné činnosti nemá nic společného.
Službu konající opavský policejní psovod pprap. Petr Kubesa se služebním psem Karem proto ihned vyjel na uvedené místo, kam dorazil kolem 22:15 hod. téhož dne, kdy vypracoval pachovou stopu od areálu benzínové čerpací stanice přesně až k místu, kde byl podezřelý muž zadržen, což bylo na ulici Zámecké v Městě Albrechticích. Dále speciálně vycvičený opavský služební pes Kar provedl průzkum terénu v okolí místa činu, kdy na základě provedeného průzkumu byly nalezeny důležité stopy, a to věcné stopy pachatele (pracovní rukavice, batoh s nářadím-kleště, šroubováky a ruční svítilna). Na základě nálezu výše uvedených věcí se zadržený muž doznal ke svému protiprávnímu jednání.
Celá záležitost je nyní v šetření a prověřování ze strany policistů z obvodního oddělení PČR ve Městě Albrechticích v úzké součinnosti s bruntálskými kriminalisty.


Zpracoval :
René Černohorský

vytisknout  e-mailem