Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Svobody si dlouho neužil

Frýdek-Místek - podezřelý zadržen krátce po činu. 

Minulou středu reagovali policisté speciální pořádkové jednotky na relaci ve vysílačce, kdy měl nějaký muž v jedné z prodejen ve Frýdku-Místku odcizit dvě bundy v hodnotě přes 3 tisíce korun a ujíždět z místa na kole. Policisté začali neprodleně propátrávat okolí a narazili na cyklistu odpovídajícímu popisu možného podezřelého. Muž očividně něco skrýval pod svou bundou. Pro policisty nebylo žádným překvapením, že se jedná o odcizené zboží.

Devětadvacetiletý podezřelý byl policisty následně zadržen a předán kolegům z obvodního oddělení Frýdek-Místek. Ti zjistili, že muž teprve minulý měsíc opustil brány věznice, kde si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. S policisty spolupracoval a ke krádeži se doznal. Při výslechu uvedl, že měl jednat ve zkratu, kdy se měl předtím pohádat s přítelkyní a následně se jet projet na kole. To měl odstavit před prodejnou a pak z nejbližšího věšáku u vchodu v prodejně odcizit náhodné bundy.

Jelikož se muž tohoto jednání dopustil, ačkoliv byl v posledních třech letech potrestán za obdobnou trestnou činnost, policisté mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže. Poté muž putoval k soudci, který jej vzal do vazby, a tak si na rozsudek počká opět za mřížemi. Za krádež mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
26. září 2022

vytisknout  e-mailem