Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Silvestrovské oslavy

Ms kraj - přelom roku bez mimořádných událostí 

Moravskoslezští policisté byli stejně jako po celý uplynulý rok také na Silvestra a v prvních okamžicích roku nového občanům k dispozici. Na přelomu roku jsme nezaznamenali mimořádnou nebo jakoukoliv výjimečnou událost.

Do silvestrovské půlnoci nebyl žádný razantní nárůst přijatých oznámení na linku 158 nebo událostí, které by policisté řešili oproti řekněme běžnému dni. Jednalo se vskutku o mírné navýšení. S blížící se půlnocí však postupně přibývalo telefonátů směrem na naše operační středisko a stejně jako v jiných letech, počty řešených událostí opravdu razantně stouply od půlnoci. Policisté řeší přes rok denně v průměru více než 300 událostí, včera (31. 12.) jich bylo 334. Zato v prvních 6 hodinách nového roku jsme řešili zaokrouhleně 200 událostí.

Občané oznamovali široké, ale nijak výjimečné spektrum jednání průřezově z celého Moravskoslezského kraje. Policisté vyjížděli k případům narušení veřejného pořádku a výtržnostem, řešili skutky násilné i majetkové. I na Silvestra jsme zaznamenali trestnou činnost - aktuálně policisté pracují na jednotlivých případech a s několika zadrženými osobami, kdy některé případy nahlásili všímaví občané. Kolem půlnoci a v prvních chvílích nového roku byl charakter oznámení na linku 158 jednoznačně v duchu stížností na rušení nočního klidu a řekněme hlasitých oslav doprovázených pyrotechnikou, v těsném závěsu byla oznámení na vzájemné konflikty a neshody. Asi nikoho nepřekvapí, že mnohdy hrál svou roli alkohol. Připojím ještě informaci, že jsme nezaznamenali žádnou vážnou dopravní nehodu, kolize v dopravě bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky.

Policisté řešili mnohé události v úzké součinnosti se zdravotníky, hasiči a strážníky městské policie – ať šlo o oblast veřejného pořádku, oznámení o podnapilých osobách, zahoření či škody způsobené pyrotechnikou.

por. Mgr. Soňa Štětínská 
oddělení tisku, 1. ledna 2022

vytisknout  e-mailem