Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Senioři v bezpečí

Ve středu 8. prosince se konala v hotelu Terasa ve Frýdku-Místku konference s názvem „Senioři v bezpečí“. Uskutečnila se díky finanční podpoře Evropské unie z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Silesia.  

Foto: PČRFoto: PČR/konference "Senioři v bezpečí"
       Rok 2010 byl Evropskou komisí pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti vyhlášen Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení.
V této souvislosti realizuje Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje v partnerské spolupráci s krajským ředitelstvím policie v Opole mezinárodní projekt preventivních aktivit. Ty jsou zaměřené na účinnější formy předcházení, odhalování a objasňování deliktů páchaných na osobách ve vyšším věku – na seniorech.
Zúčastnili se jí proto odborníci z řad policie, státních institucí i nevládních organizací. Mezi účastníky konference přišel ředitel policie Moravskoslezského kraje plk. Tomáš Tuhý a náměstek ředitele krajského ředitelství polské policie v Opole pro kriminální službu, inspektor Zbigněw Stavarz a mnoho dalších. První den 60 účastníků konference vyslechlo odborné přednášky z kriminologie, gerontologie, soudního řízení a z oblasti poskytování sociálních služeb. Druhý den konference byla na programu pro české i polské odborníky připravena exkurze do zařízení Charity Ostrava, kde je poskytována sociální služba seniorům.

/zde naleznete foto z akce/

Ivan Žurovec
9. prosince 2010

vytisknout  e-mailem