Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Schoval se na půdě v úkrytu

Bruntál - před policisty se schoval v úkrytu v podlaze, kde ho nalezl policejní pes  

Před policisty se schoval v úkrytu v podlaze
Zadržení 34letého muže, který byl v celostátním pátrání pro podvodné jednání a byl na něj státním zastupitelstvím vydán souhlas k zadržení, předcházel vstup do obydlí a prohlídka domu, ve kterém se před policisty muž schoval a pustil své tři velké psy, proti kterým museli zasáhnout policejní kynologové i ve speciálním obleku RINGO. Psovodi psy uzavřeli do jedné z místností domu a muže, který se uschoval na půdě v úkrytu v podlaze vyhledal policejní pes Yago.
Celá událost se odehrála tak, že v Horním Benešově - Luhách policisté místní a osobní znalostí zjistili, že se zde hledaný muž ukrývá a v úterý 13.7.2010 ráno vstoupili dle zákonných oprávnění po opakovaných bezvýsledných výzvách do rodinného domu, kde přivolaní psovodi uzavřeli pobíhající a útočící psy. Pak policisté zadrželi manželku hledaného muže, která byla také podezřelá z trestné činnosti. Žena policistům sdělila, že manžel doma není, ale policisté měli informace, že se zde ukrývá. Provedli tedy prohlídku celého domu, kde v půdním prostoru policejní pes Yago označil místo a zde po odkrytí části podlahy policisté nalezli a zadrželi hledaného muže. Oba podezřelé si následně převzal policejní komisař SKPV OHK, který jim ještě téhož dne sdělil obvinění pro trestný čin podvodu. Toho se měli dopustit tím, že na různých internetových inzertních serverech nabízeli na dobírku v době od dubna do září loňského roku prodej léků určených proti bolesti a na spaní. V 80 případech však po uhrazení platby většinou ve výši od 250 do 15 000 Kč zaslali balíky z bezcenným obsahem. Škoda činí přes 113 tisíc Kč.
Muži bylo ještě sděleno podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Této trestné činnosti se měl dopustit tím, že řídil v Horním Benešově a ve Velkých Heralticích opakovaně osobní automobil i přes zákaz, který má uložen do roku 2012. Muž byl v minulosti již několikrát odsouzen a je obviněný i z jiné trestné činnosti v rámci Olomouckého kraje. Nyní je stíhání prozatím vedeno vazebně, ale obviněný má v blízké době nastoupit výkon trestu za předchozí podvodné jednání. 
 
V podnapilém stavu havaroval
Ve čtvrtek 15.7.2010 policisté šetřili dopravní nehodu, při které řidiči naměřili přes 3 promile alkoholu.
Ve Vrbně pod Pradědem krátce po 10,00 hodině na ulici Jesenická jel 52letý řidič s fordem. Vlivem své podnapilosti nezvládl řízení a vyjel částečně vpravo na parkovišti, které je hned vedle silnice. Zde narazil do zaparkovaného seatu. Při nehodě nedošlo ke zranění osob. Při dechové zkoušce policisté řidiči naměřili nejprve 3,01 a následně 3,16 promile alkoholu. Na místě mu zadrželi řidičský průkaz a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Způsobená škoda činí přes 305 tisíc Kč.
 
Posprejoval motoráček
Případ poškození cizí věcí byl oznámen 51letým mužem rýmařovským policistům. Dosud neznámý pachatel posprejoval modrou, stříbrnou a bílou barvou na nádraží v Rýmařově odstavený osobní motorový vlak. Způsobená škoda činí přes 4 tisíce Kč.
 
Lesní stroj je bez nafty
V lese v Malé Morávce - Karlově v době od 14. do 15.7.2010 dosud neznámý pachatel odstranil šrouby příruby od víka nádrže na zaparkovaném lesním stroji Harvestor. Z nádrže odčerpal 150 litrů nafty a způsobil škodu přes 4 500 Kč.
                                                                                              
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem