Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pytláctví

NOVOJIČÍNSKO - události 

Vloupal se do chaty

V obci Vlčovice, Jeníkově sedle, vnikl násilím do objektu chaty doposud neznámý pachatel.

Vlastník oznámil, že ke krádeži mělo dojít v období několika dní od 29. 7. 2016 do 3. 8. 2016. Poškozením oken, odcizením motorové pily, benzínového křovinořezu a elektrického kabelu způsobil 15 tisícovou škodu.  Kopřivničtí policisté vyšetřují tuto událost s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

Neodvedla daň za zaměstnance

Podezřelou je 60letá žena zodpovědná za společnost s.r.o. se sídlem v Novém Jičíně, která nesplněním zákonné povinnosti odvodu daně za zaměstnance způsobila finančnímu úřadu za období roku 2015 až do měsíce března škodu přesahující 1 milion korun.

Policisté oddělení hospodářské kriminality vyšetřují její jednání s podezřením ze spáchání trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociálním zabezpečení a podobné povinné platby s trestní sazbou tří let odnětí svobody.

Pytláctví

Z přečinu pytláctví a nedovoleného ozbrojování je podezřelý 55letý muž, kterého novojičínští policisté zadrželi v opuštěném objektu v Novém Jičíně. Při sobě měl malorážkovou zbraň s optikou a nábojem zasunutým v těle zbraně. Obhlídkou objektu, v kterém byl zadržen, byly i ostatky nelegálně ulovené zvěře.

Jak zadržený nabyl zbraň včetně optiky a kdy a kde zvěř ulovil, kdo je vlastníkem zbraně, kde všude byla použita, včetně dalších okolnosti jsou předmětem policejního vyšetřování. Trestní sazba za toto jednání je až dva roky trestu odnětí svobody.   

Sprejerství Veřovice

Z přečinu poškozování cizí věci jsou podezřelí dva mladiství, kteří spreji černé a červené barvy měli na území Veřovic v měsíci červenci postříkat budovy různými nápisy a obrazci. Majitelé těchto budov vyčíslili předběžnou škodu na více jak 100 tisíc korun.

Jejich jednání nadále prověřují policisté kriminální služby.

 

Nový Jičín 5.8.2016

por. Mgr. Petr Gřes

komisař/skupina tisku a prevence/ Nový Jičín

vytisknout  e-mailem