Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Přišla o kabelku

Při hromadné nehodě se lehce zranil a další zprávy z Bruntálska 

V obchodě přišla o kabelku
V úterý 19.1.2010 v prodejně v Břidličné na ulici Nábřežní dosud neznámý pachatel odcizil 39leté ženě kabelku, kterou měla uloženou na stolku poblíž prodejního pultu. V ní měla peněženku s finanční hotovosti 2 700 Kč, platební karty a doklady. Způsobená škoda činí 3 tisíce Kč. Šetří OOP Rýmařov.
 
Dopravní nehody s lehkým zraněním
Dopravní policisté šetřili v průběhu úterý 19.1.2010 pět nehod, při kterých se dvě osoby zranily a způsobená škoda se vyšplhala do výše 426 tisíc Kč.
Mezi obcemi Úvalno a Krnov v 07,55 hodin jel 37letý řidič s vozidlem Fiat a nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem VW Passat, jehož 50letý řidič zastavil za kolonou vozidel u pravého okraje silnice. Došlo ke střetu přední části fiatu a zadní části passatu. Následně 39letá žena jedoucí s favoritem za fiatem také nedodržela bezpečnou vzdálenost a narazila do něj. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče fiatu, který byl odvezen k ošetření do nemocnice. Případné ovlivnění řidičů alkoholem bylo vyloučeno dechovými zkouškami. Způsobená škoda činí 60 tisíc Kč.
 
Jezdil po požití alkoholu
Z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky bylo v těchto dnech sděleno podezření ve zkráceném přípravném řízení 42letému muži. Dne 28.12.2009 v Bruntále na ulici U Stadiónu řídil vozidlo Ford po předchozím požití alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,0 a následně 0,92 promile. Odmítl lékařské vyšetření a odběr krve. Byl mu zadržen řidičský průkaz. Vzhledem k důvodné obavě, že muž bude i nadále jezdit, tak přivolaní městští strážníci umístili na forda technický prostředek k zabránění odjezdu.
 
Výzva svědkům dopravní nehody
Dne 14.1.2010 okolo 07,00 hodin na přechodu pro chodce na ulici Zahradní u křižovatky s ulicí Nádražní v Bruntále u prodejny Karin došlo ke střetu vozidla s chodkyní. Dosud nezjištěný řidič s nezjištěným vozidlem odbočoval vpravo z ulice Nádražní na ulici Zahradní a přehlédl 17letou dívku, která šla po přechodu pro chodce. Přední částí auta narazil do boku chodkyně. Po nárazu couvnul na ulici Nádražní a pak odjel neznámo kam. Při nehodě utrpěla dívka lehká zranění. K popisu vozidla policistům uvedla, že se mělo jednat zřejmě o červenou fabii, která měla být ve verzi kombi. Nehodu oznámila až po ošetření v nemocnici.
Policistům se nepodařilo na místě nehody ustanovit žádného přímého svědka události a proto žádáme občany, kteří o nehodě a řidiči mohou policistům poskytnout bližší informace, aby je kontaktovali na tel. číslech 974 731 250 či 974 731 251.
                                                                     
                                                                                 
komisař por. Bc. Tušková Pavla
 pisbr@mvcr.cz

vytisknout  e-mailem