Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence v sanatoriích

MŘP Ostrava - dne 5. srpna 2015 policisté skupiny tisku a prevence Městského ředitelství policie Ostrava navštívili hendikepované děti Sanatoria Klimkovice v Ostravě-Klimkovicích. 


Prevence v Sanatoriích 1.JPGDne 5. srpna 2015 policisté skupiny tisku a prevence Městského ředitelství policie Ostrava navštívili hendikepované děti Sanatoria Klimkovice v Ostravě-Klimkovicích. V útrobách kino sálu sanatoria policisté představili ve dvou blocích čtyřiceti posluchačům publikaci „Policejní pohádky“. Druhá část programu, jenž byla věnována starším posluchačům, byla zaměřena na nástrahy virtuální komunikace a představení nového projektu „Poldík Webík 2.0: aneb lapeni sítí“.
Nejmenší posluchači si mohli poslechnout pohádku „O statečném policistovi Honzíkovi“ a v přestávce si mohli zastřílet na laserové střelnici. Součástí přednášky bylo rovněž představení práce policejního kriminalistického technika Městského ředitelství policie Ostrava. Děti se s nadšením trefovaly do terče a od stolu kriminalistického technika si odnášely na památku své vlastní otisky prstů.
V druhém bloku určeného straším posluchačům, byl promítnut film „Virtuální nápadník“ poukazující na nástrahy internetového světa. Policisté po ukončení filmu upozornili na úskalí virtuální komunikace zejména na Facebooku a e-mailu. Jelikož se jedná o velice aktuální téma, otázky nepokládaly jen děti, ale i jejich doprovázející rodiče.
Posluchači si předané informace a přístup policistů chválili, což prokázali potleskem. Závěrem nezbývá, než si přát, aby se dobré rady a informace rozšířili mezi co největší počet dětí a dospívající mládež.

                                                                                    por. Ing. Viktor Kašlík
komisař | 06.08.2015


Prevence v Sanatoriích 2.JPG Prevence v Sanatoriích 3.JPG Prevence v Sanatoriích 4.JPG Prevence v Sanatoriích 5.JPG
 

vytisknout  e-mailem