Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policisté zachránili muži život

Policisté poskytli muži v bezvědomí první pomoc. 

Policisté oddělení železniční policie a doprovodů vlaků krajského ředitelství dnes v časných ranních hodinách poskytovali první pomoc muži cestujícímu ve vlaku.
Dva policisté, kteří nastoupili do služby včera navečer, prováděli doprovod vlaku IC ze železniční stanice Zábřeh na Moravě. Vlak, který mířil do Bohumína, vyjel ze Zábřehu s ohledem na komplikace se sněhem s určitým zpožděním (pravidelný odjezd byl po 22. hodině). Dnes v časných ranních hodinách - zhruba dvacet minut po druhé hodině - byl vlak na trati mezi železničními stanicemi Ostrava- hlavní nádraží a Bohumín. V té chvíli požádal vlakvedoucí hlídku o kontrolu jednoho z cestujících. Muž byl ve voze 1. třídy a nereagoval na jeho pokyny, ani hlas.
Policisté okamžitě vlakvedoucího následovali. Po příchodu na místo uviděli muže, který ležel na zádech a u pusy měl pěnu. Nereagoval na žádné podněty. Byl v bezvědomí. Policisté pohotově zareagovali. Bezprostředně mu poskytli první pomoc, uložili muže do stabilizované polohy a vyčistili mu ústní dutinu. Zároveň přivolali zdravotníky. Ti na policejní hlídku čekali v železniční stanici Bohumín, kam vlak mezitím dojel.
Přivolaní lékaři si muže převzali a převezli k dalšímu ošetření do nemocnice na specializované pracoviště. Z dostupných informací vyplývá, že muž je v této chvíli již mimo ohrožení života.
Podle prozatím zjištěných informací policisté zachraňovali 39letého muže z Ostravy.
 
                              
por. Mgr. Soňa Štětínská
12.  ledna 2010
                                                                                                 

vytisknout  e-mailem