Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pokus dvojnásobné vraždy

Ms kraj, Ostrava: Obviněný měl fyzicky napadnout ženu a dva muže 

Velmi krátce po sobotním (11. 11. 2023) poledni vyjeli ostravští policisté k prověření oznámení o potyčce v hotelovém domě v Ostravě – Hrabůvce. Na místě se nacházelo několik zraněných osob. Jednoho muže policisté okamžitě zadrželi.

Již po prvotním zjištění informací vyvstalo podezření na závažnou trestnou činnost násilného charakteru, na místě si tedy věc převzali krajští kriminalisté, kterým kolegové z Městského ředitelství policie Ostrava poskytovali součinnost.

Kriminalisté zjistili, že 36letý muž měl vniknout bez souhlasu ubytovaných na jeden z pokojů „hoteláku“ a fyzicky napadnout zde se nacházející ženu a dva muže. Všichni tři byli zraněni, přičemž jeden z mužů je stále se závažnějšími zraněními v péči zdravotníků.

Policisté na místě provedli množství úkonů, včetně ohledání místa a zajištění stop, dále například vytěžení svědků. Na základě zadokumentovaných informací obvinili krajští kriminalisté 36letého muže z pokusu zvlášť závažného zločinu vraždy, zločinu vydírání a přečinů porušování domovní svobody a výtržnictví. Policisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný. Muž se měl totiž jednání dopustit na dvou nebo více osobách, současně s vědomím, že poškození figurují v jiném případu. Každopádně, kriminalisté pokračují v úkonech trestního řízení a zabývají se okolnostmi tohoto případu, včetně motivu jednání obviněného.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 14. listopadu 2023

vytisknout  e-mailem