Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Pátrání se šťastným koncem

Frýdek-Místek - ve Visalajích jsme včera pátrali po ztraceném houbaři. 

          Třiaosmdesátiletý muž z Havířova  se společně se svým synem vydal na houby. Vybrali si  rozsáhlou lokalitu Visaláje na Frýdecko-místecku. Na smluvené místo k automobilu na parkovišti však důchodce nedorazil. Když se otce  syn nedočkal, požádal policisty z Nošovic o pomoc. Ihned se rozděhl kolotoč opatření s cílem, co nejdříve vypátrat zraceného muže. Pomaličku se smrákalo a začal boj o čas. Do vyhlášené pátrací akce se  zapojili místní policisté s psovodiy po bodu speciální pořádkové jednotky. Nedílnou součástí těchto opatření se v poslední době stali dobrovolní hasiči a obrovskou měrou pomohla Horská služba pod vedením pana Pavlicy s několika desítkami dobrovolníků. Na místo přiletěl i vrtulník s termovizí.
Rojnice pročesávaly vytyčený terén bez ohledu na přicházející tmu. Po osmé hodině večer přišla od velitele  opatření dobrá zpráva, že muž kterého jsme hledali dorazil domů živý a zdravý.  

Pátrací akce byla ukončena  v devět hodin večer. Naostro jsme si ověřili připravenost policistů a shora zmíněných složek, při těchto nelehkých opatřeních.

nprap. Bc. Vlastimil Starzyk
19. října 2011

vytisknout  e-mailem