Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Opatření „Dušičky“

Ms kraj: výsledky dopravně bezpečnostního opatření a další informace 

Minulý týden jsem informovala, že v souvislosti s Památkou zesnulých realizovali  moravskoslezští policisté již tradičně v našem kraji zvýšený dohled, a to ve dvou základních rovinách. Jednou byla oblast výkonu služby, kdy se policisté zaměřili na kontroly hřbitovů a parkovišť u hřbitovů. Policisté napříč krajem nezaznamenali z tohoto pohledu žádnou mimořádnou událost.

Druhou oblastí byla doprava. Policisté zvýšili v rámci dopravně bezpečnostního opatření dohled nad bezpečností silničního provozu. Zaměřili se v období od pátku do neděle minulého týdne na kontrolu dodržování pravidel silničního provozu na komunikacích převážně u hřbitovů a rovněž na příjezdových cestách k nim. Do akce se zapojilo přes 200 policistů služby dopravní policie ostravského městského ředitelství, jednotlivých územních odborů i krajského ředitelství, rovněž tak policisté ze služby pořádkové policie, konkrétně jednotlivých obvodních oddělení.

Policisté zkontrolovali v rámci opatření 1 068 vozidel. Zjistili 341 dopravních přestupků, přičemž 329 z nich vyřídili v příkazním řízení (v souhrnné výši téměř 186 000 korun). Příslušnému správnímu orgánu oznámili zbývající přestupky.
Při pohledu na konkrétní porušení dopravních předpisů zjistíme, že 138 řidičů překročilo povolenou rychlost jízdy a 5 řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholických nápojů. Nevyhovující technický stav mělo 36 vozidel, bezpečnostní pásy nepoužilo 13 osob a nepoužití zádržného systému bylo zjištěno ve 2 případech. Chodci se dopustili 3 přestupků, cyklisté 5. Bez takzvané dálniční známky (tedy bez uhrazení časového poplatku) užilo zpoplatněný úsek komunikace 5 řidičů.


                                                                              por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku
5. 11. 2019
 

vytisknout  e-mailem