Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Objasnění krádeží jízdních kol

Opava: Pro rychlejší přesun… 

Opavským kriminalistům neunikla skutečnost, že na přelomu března a dubna bylo nahlášeno několik krádeží jízdních kol. Standardní policejní činností zjistili možnou souvislost mezi případy a po vyhodnocení prověřených indicií se dobrali jednoznačného závěru.

Obvinění z pokračujících přečinů krádeže a porušování domovní svobody si před pár dny vyslechl 22letý muž z Opavy. Koncem března a počátkem dubna měl v Opavě (a jednou v obci poblíž Opavy) odcizit pět jízdních kol. Vybíral si neuzamčené bicykly odstavené volně či ve stojanech na různých pozemcích přilehajících k budovám, jednou vnikl neuzamčenou brankou na zahradu rodinného domu a v jednom případě měl krádež provést po poškození pletiva sklepní kóje domu. Majitelé vyčíslili škodu v souhrnu na 60 000 korun.

Obviněný trestnou činnost nepopírá. Vysvětlil své jednání v podstatě prostě – jelikož je stále na „pohybu“, potřeboval zpravidla kola k rychlejšímu přesunu. Některá měl za pár tisícikorun prodat a peníze užít pro svou potřebu, některá jen v „cíli“ prostě odložil.

Trestní sazba se v tomto případě pohybuje až do výše tří let. Trestní stíhání je vedeno vazebně. Z pohledu policie se jedná o pokračující trestnou činnost - muž byl totiž koncem minulého roku obviněn z několika obdobných skutků.

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 30. dubna 2021

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem