Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Kontrola nákladních vozidel a autobusů

Ms kraj - dopravně bezpečnostní akce 

Kontrola nákladních vozidel a autobusů

Na důkladnou kontrolu autobusů a užitkových vozidel, převážně nákladních automobilů a kamionů, se během těchto dnů v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili dopravní policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Na vytipovaných stanovištích policisté z kamion týmu kontrolovali, jak jsou dodržovány povinnosti stanovené pro silniční osobní dopravu spojenou s přepravou osob, jak jsou dodržovány povinnosti pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí, technický stav vozidel, dodržování přestávek a dob odpočinků, zkrátka, zda řidiči dodržují obecně platná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích (z. č. 361/2000 Sb.). Kromě dohledu nad bezpečnosti v silničním provozu se policisté zaměřili na pátrání po odcizených motorových vozidlech a věcech a pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách.

Během trvání akce policisté zkontrolovali 437 vozidel z toho 232 automobilů nákladních a 26 autobusů. Přestupky v dopravě zjistili u 130 řidičů a 23 těchto přestupků oznámili správnímu orgánu k projednání. Celková výše uložených pokut se vyšplhala na částku 166 400 korun. Nejčastějšími porušeními zákona v těchto případech byl nevyhovující technický stav, což bylo 40 vozidel, z toho 31 nákladních. U 6 nákladních vozidel byla zakázána další jízda. V 35 případech došlo k překročení hmotnosti vozidla a 13 těchto případů bylo oznámeno správnímu orgánu. Další dvě kauce v celkové hodnotě 115 000,- Kč uložili zahraničním dopravcům, kteří nedodrželi bezpečnostní přestávku a dobu jízdy.

Při dopravní akci policisté také zjistili, že dva řidiči sedli za volant po požití alkoholu a dva řidiči nebyli za jízdy připoutáni. V pěti případech policisté zjistili porušení stanovené rychlosti.

V dopravních akcích budou policisté pokračovat také v následujícím období.

por. Bc. Pavla Jiroušková

23. 10. 2019

vytisknout  e-mailem