Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

KDO S KOHO

aneb nenechte si vzít co je vaše - Nový Jičín 

Už za necelý měsíc nás čekají Vánoce a lidé již nyní nakupují dárky pro své nejbližší. Měli by být však během nakupování velice obezřetní, jelikož přeplněné prodejny jsou příležitostí i pro nepoctivé návštěvníky. Ti bohužel umí využít chvilky nepozornosti a připravit nakupující o peněženku nebo například celou kabelku či tašku. Proto je důležité, aby návštěvníci prodejen či obchodních center měli své věci neustále pod dohledem a nedali lapkům sebemenší šanci. Na základní zásady bezpečného nakupování občany již tradičně v předvánočním čase upozorňují moravskoslezští policisté preventivní informační kampaní s názvem „Kdo s Koho“.
kdo s koho - foto

Zahájení této kampaně v letošním roce proběhlo napříč celým krajem 23. listopadu, kdy v rámci Nového Jičína se tato kampaň uskutečnila v obchodním centru Tabačka. Policisté návštěvníky obchodního centra upozornili na rizikové situace, při kterých během nakupování nejčastěji dochází ke krádežím. Například odložená kabelka v nákupním košíku ponechána chvilku bez dozoru, může být pro pachatele snadnou kořistí. Proto by měli mít nakupující peněženky, doklady a jiné cennosti vždy ve vnitřních kapsách oděvu a měli by mít přehled o tom, co se kolem nich děje. Obezřetní by měli být nakupující také na parkovišti. Nikdy by neměli nechávat tašku s osobními věcmi na předním sedadle vozidla ve chvíli, kdy schovávají nákup do kufru. Místo tašky, pak totiž na ně může čekat jen prázdné sedadlo a hromada starostí se zablokováním platební karty, či vyřizování nových dokladů, rovněž mohou přijít o své úspory.

Na rizikové situace a na základní zásady bezpečného nakupování bude preventivní kampaň „Kdo s Koho“ veřejnost upozorňovat po celý následující měsíc a to až do Vánoc. Kampaň probíhá také formou plakátů, letáků, obrazových a zvukových spotů.


Nový Jičín 26. listopadu 2018
nprap. Mgr. Darina Knižátková
vrchní inspektor oddělení tisku a prevence

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem