Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Informace z Opavska - 26. května 2016

Opava - Případ krádeže kabelky ve vítkovské restauraci objasněn a další... (4 případy) 

 

Dva muži z Opavy se vzájemně fyzicky napadli a tropili výtržnost

Po desáté hodině dopolední dne 25. května 2016 se dva opavští muži ve věku 33 a 59 let vzájemně slovně a fyzicky napadli na křižovatce ulic Lidická a Na Rybníčku v Opavě, přičemž jejich trestná činnost dále pokračovala i na křižovatce ulic Lidická a Olbrichová. Po vzájemné slovní rozepři mladší z mužů udeřil staršího do obličeje, což přerostlo ve rvačku, při které došlo u prvně jmenovaného k roztržení mikiny a k poškození sluchátek, s celkovou škodou na majetku ve výši tisíc korun. Jejich protiprávní jednání je nyní prověřováno policisty z obvodního oddělení v Opavě pro podezření z přečinu výtržnictví.

 

Vloupání do osobních automobilů na Opavsku

Dne 25. května letošního roku policisté z územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil neznámý pachatel nebo neznámí pachatelé tím, že se ve dvou případech vloupal či vloupali do zaparkovaných osobních motorových vozidel.

K prvnímu případu došlo před devátou hodinou ranní uvedeného dne na katastru obce Jakartovice, část Deštné, kdy po rozbití okna dveří na zde odstaveném automobilu tovární značky Opel Vectra byla odcizena dámská taška, ve které se nacházela peněženka, různé osobní doklady, platební karta, finanční hotovost a mobilní telefon, vše v hodnotě 1 500 korun, škoda na voze činí 2 tisíce korun.

Druhý skutek se stal přibližně o dvě hodiny později u točny MHD na ulici Přerovecké v Opavě, městské části Suché Lazce. Rovněž po rozbití skleněné výplně okna dveří se škodou 3 tisíce korun neznámá osoba vnikla do osobního automobilu značky Peugeot Expert a odcizila dámskou tašku s peněženkou, s finanční částkou na hotovosti, se svazkem klíčů, s osobními doklady a s doklady k automobilu, vše v celkové hodnotě 1 200 korun.

Jednotlivé případy nadále prověřují policisté z obvodních oddělení ve Velkých Heralticích a v Opavě pro trestnou činnost majetkového charakteru.

 

Vloupání do opavské pobočky prodejny Mountfield

Doposud neznámý pachatel spáchal po třetí hodině ranní dne 26. května 2016 přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se na ulici Krnovské v Opavě vloupal do místní prodejny Mountfield, odkud odcizil tři kusy tlakových myček v hodnotě téměř 36 tisíc korun, přičemž škoda na posuvných dveřích provozovny je předběžně vyčíslena na finanční částku ve výši 100 tisíc korun. Celou záležitost prověřují policisté z opavského obvodního oddělení, kteří kdykoli přijmou jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele nebo k nálezu odcizených věcí. Tato kladná svědectví lze telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 737 651.

 

Případ krádeže kabelky ve vítkovské restauraci objasněn

Dne 26. května 2016 policisté z vítkovského obvodního oddělení sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže a z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 19letému místnímu muži, neboť tento v podvečerních hodinách 29. dubna letošního roku využil chvilkové nepozornosti poškozené 20leté ženy a v restauraci na ulici Dělnické ve Vítkově jí odcizil volně odloženou kabelku s mobilním telefonem, s dioptrickými brýlemi, s dámskými hodinkami, s dámským speciálním hřebenem, se svazkem klíčů, s peněženkou a finanční hotovostí, s osobními doklady a s platební kartou, vše v celkové hodnotě přes 9 tisíc korun.

S touto kabelkou odešel na toaletu, zde ji prohledal, ponechal si mobilní telefon a finanční částku 400 korun a poté tašku s ostatními věcmi odhodil na chodbě provozovny. Případ protiprávního jednání majetkového charakteru nyní objasnili vítkovští policisté v úzké spolupráci s opavskými kriminalisty. Případná další trestná činnost shora uvedeného muže je nadále v prověřování.

 

 

Opava 26. května 2016

 

por. Bc. René Černohorský

komisař

skupina tisku a prevence Opava

Tel.: 974 737 209

Mobil: +420 602 161 744

           +420 773 999 049

 

 

 

vytisknout  e-mailem