Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Do bytu vnikl přes balkón

Vyhrožoval své matce, Dopravní nehody, Peníze z rychlého občerstvení.... a další zprávy z Bruntálska 

Střet se zvěří
Dne 29.1.2010 ve 23,30 hodin za obcí Ondřejov došlo k dopravní nehodě se zvěří. 36letému řidiči vozidla Mercedes - Benz vyskočila přímo před vozidlo srna. Muž již pro krátkou vzdálenost nedokázal zastavit a došlo ke střetu. Ke zranění osob nedošlo. Zvíře bylo na místě usmrceno a předáno mysliveckému sdružení. Způsobená škoda činí 15 tisíc Kč.
 
Podnapilý chodec narazil do auta
V sobotu 30.1.2010 ve 3,35 hodin na ulici Zeyerova v Bruntále šel 22letý chodec po nesprávné straně komunikace. Za ním jel 21letý řidič s vozidlem Octavia. Začal jej objíždět, a aniž by se chodec přesvědčil, rozběhl se a narazil do přední části octavky. Došlo k jeho lehkému zranění, které si nechal ošetřit v sanitě, ale další vyšetření odmítl. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili 1,81 promile alkoholu. U řidiče byla dechová zkouška negativní. Způsobená škoda činí 20 tisíc Kč.
 
Peníze z rychlého občerstvení
V Rýmařově na ulici Okružní v době od 29. do 30.1.2010 se dosud neznámý pachatel vloupal po rozbití dvou dveří a okna do objektu rychlého občerstvení. Vnikl až do skladu, kde odcizil finanční částku ve výši 3 500 Kč. Rozbitím dveří a okna vznikla škoda 6 500 Kč. Šetří OOP Rýmařov.
 
Byl agresivní, napadl i svého otce
Z přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku je podezřelý 18letý mladík, který dne 29.1.2010 v podnapilém stavu slovně a poté fyzicky napadal obyvatele bytového domu ve Světlé Hoře. Při předání otci, který si pro něj přišel na obvodní oddělení, ho začal škrtit a fyzicky napadat. Policisté ho zajistili a převezli na záchytnou stanici k vystřízlivění. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,94 promile alkoholu.
  
Do bytu vnikl přes balkón
Policisté z Města Albrechtic šetří vloupání do bytu v panelovém domě ve Slezských Rudolticích. Dosud neznámý pachatel vnikl v době od 21. do 29.1.2010 přes nezajištěné balonové dveře do bytu v přízemí a odcizil barevní televizor a DVD přehrávač. Z dětského pokoje vzal také minivěž a dva dětské školní batohy. To mu nestačilo a tak z lednice a potravinové skříně si odnesl různé potraviny. Způsobená škoda činí přes 4 tisíce Kč.
 
Vyhrožoval své matce
Policejní komisař SKPV sdělil v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení podezření 19letému mladíkovi z trestného činu násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Toho se měl dopustit tím, že v Rýmařově od 19. do 20.11.2009 v bytě napadl svou matku. Nejdříve jí nadával slovně hrubými výrazy za to, že ho matka napomenula, že se nepodílí na chodu domácnosti a utrácí její peníze za alkohol. Začal jí následně vyhrožovat fyzickým napadením a likvidací. Jeho jednání vzbudilo důvodnou obavu u poškozené o její život.  
 
Policisté pátrali po třech chovancích dětského domova
Vrbenští policisté v sobotu 30.1.2010 pátrali po třech chovancích, kteří opustili ve Vrbně pod Pradědem bez svolení dětský domov. Do pátrání se zapojili také policisté z Bruntálu a Krnova. Zjistili, že z Vrbna odjeli vlakem do Krnova, kde je na ulici Albrechtická vypátrali a následně předali vychovatelům. Hned druhý den dva z nich opět utekli z domova oknem, když vyskočili z prvního patra. Vrbenští policisté je po chvíli našli na nádraží a opět předali vychovatelům domova.
  
                                                                                         
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz 

vytisknout  e-mailem