Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Bral, co mu přišlo pod ruku

Havířov - odcizil materiál za 123 tisíc korun a poškodil majetek v hodnotě 65 tisíc korun 

Havířovští kriminalisté obvinili devětatřicetiletého muže z přečinů krádeže vloupáním a poškození cizí věci. K možnému pachateli je dovedla nejen perfektní spolupráce s kolegy z obvodních oddělení Havířov–Šumbark a Horní Suchá, ale hlavně dokonalá místní a osobní znalost všech, kteří se na prověřování oznámených vloupání podíleli. Muži je kladeno za vinu, že od loňského listopadu do letošního února měl v Havířově a jeho okolí spáchat několik skutků majetkového charakteru.

Začátkem listopadu měl po odstranění víka vodícího kanálu na železničním mostě odcizit více než 220 m různých kabelů v hodnotě zhruba 25 000 korun.
Měsíc nato, poté co měl přestřihnout oplocení jedné z firem, měl z přístřešku odcizit podlahové rošty v hodnotě necelých 28 000 korun. Ovšem škoda, kterou měl způsobit při násilném vniknutí a následným poškozením trafostanice a tlumivek byla vyčíslena na téměř 39 000 korun.
V polovině února měl obviněný muž po přestřižení řetězu s visacím zámkem, kterým byla zamčená brána oploceného pozemku, vniknout do dílny rozestaveného rodinného domu. Z ní měl odcizit několik metrů měděného drátu, rozbrušovací pilu, vrtačku a další elektrické nářadí v hodnotě více než 9 000 korun. Další škodu ve výši přes 13 000 korun měl způsobit poškozením osobního vozidla, které bylo na pozemku zaparkované.
Pár dnů nato měl bez poškození oplocení vniknout na pozemek a z nemovitosti odcizit měděné okapy, římsy, parapety a další oplechování. Škoda, kterou tím měl způsobit, byla odhadnuta na téměř 47 000 korun. Při své „činnosti“ měl poškodit šindele a polykarbonátovou stříšku, což bylo vyčísleno na dalších více než 10 000 korun.
Stejný den měl rozplést oplocení a vniknout na pozemek zahradní osady. Z dřevěné chatky určené pro uskladnění nářadí měl odcizit elektrocentrálu, elektrickou pilu, vysavač na listí  a další elektrické nářadí. Hodnotu věcí majitel odhadl na téměř 14 000 korun. Poškozením oplocení a visacích zámků měl obviněný muž způsobit škodu ve výši více než 2 500 korun.

Obviněný s kriminalisty spolupracoval, svou trestnou činnost nepopíral. Uvedl, že odcizené věci prodal náhodným lidem, které nezná a utržené peníze použil pro svou potřebu. Některé věci byly zajištěny a v nejbližší době budou vráceny majitelům.
Není ovšem vyloučeno, že se mohl dopustit ještě dalších skutků.  V tom případě by mu mohlo být trestní stíhání rozšířeno. Každopádně v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. V současnosti je obviněný muž ve vazbě.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
8. 3. 2023

Odkazy do noveho okna

Krádež kabelů

Krádež kabelů 

Detailní náhled

Poškozený polykarbonát

Poškozený polykarbonát 

Detailní náhled

Poškozený rozvaděč

Poškozený rozvaděč 

Detailní náhled

Přestřižený kabel

Přestřižený kabel 

Detailní náhled

Přestřižený zámek

Přestřižený zámek 

Detailní náhled

Vloupání do chatky

Vloupání do chatky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem