Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Bezpečnostní opatření, fotbal

Ostrava: Nezaznamenali jsme mimořádnou událost, zabýváme se několika incidenty 

Včera, ve středu 11. května 2022, se uskutečnilo v Ostravě-Vítkovicích na Městském stadionu fotbalové utkání mezi mužstvy FC Baník Ostrava a SK Slavia Praha. Moravskoslezská policie realizovala bezpečnostní opatření, jehož smyslem bylo zajistit především veřejný pořádek, bezpečnost osob a majetku, rovněž tak plynulost dopravy. Opatření byla koordinována v součinnosti s dalšími zainteresovanými složkami a organizacemi, jak z řad Policie ČR, tak dále primárně s kolegy z Městské policie Ostrava a pořadatelskou službou, zmínit lze také spolupráci s ostravským dopravním podnikem.  

Do opatření byly nasazeny potřebné prostředky a síly z jednotlivých policejních složek a služeb, tedy pořádkové, kriminální a dopravní. Vzhledem k charakteru „akce“ byli v terénu rovněž příslušníci antikonfliktního týmu. Z jednotlivých realizovaných činností uvedu například pyrotechnickou prohlídku stadionu či dohled související s přesunem fanoušků hostujícího klubu z nádraží na stadion a zpět. Veřejnost mohla zaregistrovat dron, který monitoroval dění ze vzduchu. Informace od obsluhy dronu byly přínosné rovněž pro dopravní policisty, kteří koordinovali dopravu v místě a okolí stadionu, zejména před zahájením utkání a poté při odjezdu. Nezaznamenali jsme vážnější dopravní komplikace. Kvitujeme, že řidiči respektovali pravidla a byli tolerantní i ve chvílích, kdy se v místě tvořily kolony zapříčiněné rovněž aktuálním dopravním omezením na páteřní komunikaci přilehlé ke stadionu.

Během opatření jsme nezaznamenali žádnou mimořádnou událost. Zabýváme se několika incidenty, které se odehrály v areálu stadionu. Ve třech případech se jednalo o použití pyrotechnického výrobku, evidujeme dále zahoření mobilního WC a poškození sedaček v sektoru hostí. Jednotlivými  jednáními, kvalifikovanými jako přestupky na úseku veřejného pořádku a majetku, se policisté nadále zabývají.

VIDEO Z OPATŘENÍ

por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 12. května 2022

vytisknout  e-mailem