Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

A zase ty podvody!

MS kraj - nové útoky podvodníků 

S příchodem jara mnoho lidí zahájilo různé rekonstrukce a práce kolem svých domů. Tohoto se chytli i podvodnici, kteří přišli s novým druhem podvodů. Tentokrát mají pachatelé novou metodu, jak pod legendou výměny okapů, vyloudí z osamělých osob nebo seniorů veškeré úspory. A jak takový podvod vypadá?

Podvodníci si vyberou starší rodinný dům, následně majiteli nabídnou výměnu například okapů, jelikož už dosloužily a je potřeba obměny. Vytváří na osamocenou osobu nátlak, snaží se ji přimět, aby souhlasila s výměnou okapů, případně jinými pracemi. Poté započne výměna, ale podvodníci se nedrží původní dohody, nýbrž demontují také ostatní okapy, které nebylo potřeba nahrazovat. Po výměně požadují uhradit částku v řadu desítek tisíc korun. I přes fakt, že pachatelé okapy vymění, tyto stále protékají a materiál neodpovídá deklarované kvalitě. Detailnější informace k poslednímu případu, kde se výše škody vyšplhala na částku 58. 000,- korun, naleznete zde: Oprava okapů, další legenda cílena především na seniory - Policie České republiky

A jak se tedy chránit:

  • Nikoho cizího si na pozemek nepouštět.
  • Požádat cizí osoby, aby odešly.
  • Pokud je dům oplocen, uzamykat vstupní dvířka či branku.
  • Nebát se odmítnout nabídku práci kolem obydlí.
  • Na dělnické práce si najmout ověřenou firmu.
  • V případě strachu a pocitu nátlaku volejte linku 158.

Nejméně důležitým úkolem majitele nemovitostí je ochrana před zloději. Dnes již máme na trhu velkou škálu různých bezpečnostních mechanismů. Ideální je kombinovat elektronické a mechanické zabezpečení dveří. V případě nepřítomností uzavírat okna, neponechávat mikroventilaci k odvětrávání. Zvážit instalaci venkovní kamery nebo fotopastí. I pohybový senzor světla je vhodným prvkem k zabezpečení. Více informací, jak své nemovitosti chránit naleznete na stránkách zabezpectese.cz.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení prevence
por. Bc. Martina Jablońská

Odkazy do noveho okna

Nový okap

Nový okap 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem