Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Památka zesnulých

PLZEŇSKÝ KRAJ - V pátek 31. října 2014 na parkoviště ke hřbitovům i policejní preventisté, kteří budou touto cestou varovat návštěvníky před zloději.  

V souvislosti s blížícím se dnem - Památky zesnulých, který tento rok připadá na neděli 2. listopadu 2014 očekávají dopravní policisté zvýšený provoz na silnicích. Zaměří se proto na místa, kde se dá větší provoz předpokládat. Od uplynulého víkendu jsou na území Plzeňského kraje vyhlášeny Dny zvýšeného dohledu.
 
Zvýšená hustota vozidel vyžaduje více soustředěnosti a ohleduplnosti. Dříve narození by měli za volant usednout až po zvážení svého momentálního zdravotního stavu a případně se nebát požádat o odvoz své příbuzné nebo známé.
 
Kromě silničních kontrol budou policisté samozřejmě dohlížet i na okolí hřbitovů. Zatímco lidé opustí svůj automobil, zloději využijí příležitosti a právě věci v opuštěném vozidle se stávají terčem jejich zájmu. Řidiče proto upozorňujeme, aby nenechávali své cenné věci na sedadlech či viditelně položené za okny aut. Výstraha platí i pro návštěvníky hřbitovů, aby si hlídali své osobní věci a nenechávali tašky bez dozoru. Zloději využívají v tuto dobu vysoké koncentrace osob na hřbitovech a využívají jejich nepozornosti.
 
Právě z těchto důvodů vyrazí v pátek 31. října 2014 na parkoviště ke hřbitovům i policejní preventisté. Rádi by touto cestou veřejnost před zloději varovali a vyzvali je ke zvýšené opatrnosti vůči svému majetku.
 
por. Ivana Jelínková, DiS.
27. října 2014

vytisknout  e-mailem