Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Zachráněný lidský život

SVITAVY - Policisté svými zkušenostmi a pomocí AED zachránili muži život. 

AED foto.jpgV pátek 5. listopadu 2021 byli policisté z obvodního oddělení ve Svitavách vysláni v rámci spolupráce se záchrannou službou k muži v bezvědomí. Ten zkolaboval na náměstí Míru na ulici. Tam ho začali resuscitovat tři svědci. Policisté po příjezdu zkontrolovali životní funkce muže, a jelikož měl profialovělý obličej, řádně mu zaklonili hlavu, aby uvolnili dýchací cesty. Následně na jeho tělo připojili elektrody a převzali od svědků nepřímou srdeční masáž.

Během osmi minut než na místo přijela záchranná služba automatický externí defibrilátor (AED) vyhodnotil použití tří výbojů. S obnovenými životními funkcemi byl 54letý muž převezen záchrannou službou do nemocnice.

Automatickými externími defibrilátory Krajské ředitelství policie Pardubického kraje vybavilo letos v létě 24 služebních vozidel díky daru Pardubického kraje – tisková zpráva ZDE. Naši policisté téměř denně, a někdy i několikrát, vyjíždějí na žádosti od záchranné služby na použití AED a každé úspěšné použití je pro ně velkým zadostiučiněním.

Přiloženo video PČR.


9. listopad 2021
mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem