Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Z hospody odjel autem

CHRUDIMSKO – Nadýchal přes 4 promile. 

Jízda z restaurace se nevyplatila 46letému muži, kterého policisté z chrudimského oddělení hlídkové služby zastavili v úterý 18. července 2023 kolem deváté hodiny večerní ve Slatiňanech. Policisté muže vyzvali k předložení dokladů pro provoz a řízení vozidla a k provedení dechové zkoušky. Výsledek dechové zkoušky překvapil nejen policisty, ale i samotného šoféra. První dechová zkouška ukázala na hodnotu 4,06 a opakovaná na 4,13 promile alkoholu v dechu. Dále policisté lustrací zjistili, že zastavený řidič není držitelem řidičského oprávnění a vozidlo navíc užil bez svolení jeho majitelky.

K požití alkoholu před jízdou se řidič doznal a uvedl, že pil alkoholické nápoje už od rána a vypil nejméně 9 piv, půl litru vína a několik panáků whisky. Zároveň přiznal i to, že vzal ze stolu odložené klíče od vozidla, aniž by o tom jeho majitelka věděla.

Policisté z důvodu silné podnapilosti muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Po vystřízlivění muže vyslechli a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta nebo zákaz činnosti.

25. července 2023
por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem